Aktualności

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy większości naszego społeczeństwa. Obejmuje on zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Według statystyk coraz większą tendencję do wypadania włosów zauważa się również osób młodych. W przeciwieństwie do grona osób prezentujących to schorzenie jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Przyczyny wypadania włosów mają duży związek ze złą dietą, nieodpowiednią pielęgnacją oraz z coraz większym stresem związanym z życiem codziennym.

Ciekawa tendencją jest również to, iż wypadające włosy u mężczyzn dotyczą z reguły skroni, jak również potylicy. W przeciwieństwie do kobiet. Jednakże przez cały czas około 90 procent włosów rośnie, przy czym około 10 procent włosów zostaje w fazie spoczynku. Należy także zaznaczyć, iż włosy znajdują się w fazie wzrostu przez okres około od dwóch do sześciu lat, podczas gdy włosy znajdujące się w tym czasie w fazie spoczynku po prostu wypadają. Również całkowicie normalne jest to, iż w ciągu dnia każdemu z nas wypada około od pięćdziesięciu do stu włosów. Należy pamiętać także, iż nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi.

Jednym ze zabiegów na wypadające włosy jest mezoterapia. Zabieg ten polega na zastosowaniu osocza, które daje bardzo dobre efekty podczas kuracji. Podczas tego zabiegu specjalna głowica wykonuje mnóstwo mikronakłuć, poprzez które do głębokich warstw skóry dostaje się osocze. Przeciw wypadaniu włosów zalecane już również rzucenie palenia, gdyż to również ma wpływ na wypadanie włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Jeśli szukają Państwo skutecznych zabiegów na wypadanie włosów polecamy artykuł na stronie https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wypadanie-wlosow/

Jak wzmocnić włosy?

Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna na każdym etapie. Otóż odpowiednia pielęgnacja równa się z odpowiednią ochroną. Przede wszystkim, wzmocnienie włosów zależy od regularnego podcinania końcówek, gdyż często mogą się one łamać i po przez to psuć całą strukturę włosa. Kolejnym krokiem jest używanie wysokiej jakości szamponów oraz odżywek, ważne jest, aby były one dostosowane do naszego ph skóry oraz do tego, jaki rodzaj włosów mamy.

Następnym elementem jest regularnie masowanie głowy, aby pobudzić krążenie krwi i dobrze dotlenić cebulki włosów. Następnie powinno się wykonywać raz na jakiś czas głębokie odżywienie włosów, poprzez nakładanie specjalistycznych masek. Oczywiście częstotliwość odżywiania powinna być dostosowana do stanu danych włosów. Aczkolwiek jeżeli ktoś nie ma możliwości na zakup drogich, specjalistycznych masek do włosów, to można je wykonać własnymi sposobami, między innymi używając jajka, oliwę z oliwek, awokado, indyjskiego agrestu, jak również oleju rycynowego oraz aloesu. Na wypadanie włosów będzie dobre również wykorzystanie liści henny, a także siemia lnianego. Regeneracja włosów zależy przede wszystkim od częstotliwości stosowania odpowiednich odżywek, szamponów, jak również odpowiednie odżywianie. Wszelkie zabiegi na włosy powinny być dostosowane do naszego rodzaju włosów. Gdyż włosy wypadają z powodu nieumiejętnej pielęgnacji.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Wypadanie włosów jest szczególnie widoczne podczas ich rozczesywania i mycia. Aczkolwiek nadmierne wypadanie włosów jest procesem poprzedzającym łysienie. Tak więc aby zwiększyć objętość włosów należy pamiętać, aby regularnie rozczesywać włosy, najlepiej wykonywać to za pomocą specjalnej szczotki, która jest zaopatrzona w specjalne końcówki, które dodatkowo masują głowę, powodując jej większe ukrwienie. Przede wszystkim po umyciu należy osuszyć je zimnym strumieniem powietrza. Następnie można nawinąć włosy na grube wałki, wówczas uniosą się one od samej nasady. Kolejnym krokiem jest odpowiednie cięcie włosów, podczas gdy są one bardzo cienkie.