Aktualności

Naturalnym objawem procesu starzenia się jest wiotczenie skóry. Od 20. roku życia w skórze zaczyna ubywać włókien kolagenu oraz elastyny. Wskutek tego procesu skóra staje się cienka i traci swoją elastyczność, a w ślad za tym pojawiają się pierwsze zmarszczki. Z czasem w newralgicznych miejscach – na podbródku i powiekach – pojawia się wiotka skóra, która nieładnie obwisa. 

Obwisła skóra to nie tylko problem twarzy, takie zjawisko dotyka całego ciała, a najbardziej narażone są na nie osoby, które w przeszłości gwałtownie się odchudzały, a skóra wskutek wcześniejszej utraty elastyczności nie zdołała już się zejść.

Szukasz sposobów na wiotką skórę? Umów wizytę u profesjonalnego kosmetologa, który dobierze zabieg najlepszy dla Ciebie. Zadzwoń 791 604 604 Dowiedz się więcej na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wiotka-skora/

Zabiegi na wiotką skórę

Medycyna estetyczna już dawno wypracowała szereg specjalistycznych zabiegów na ujędrnianie skóry. Do najbardziej skutecznych należą:

 • laser Palomar Emerge,

 • laser Harmony XL pro NIR,

 • Mobilift M6,

 • Cellu M6 Integral,

 • Surgen,

 • Maximus,

 • Pollogen Legend,

 • GeneO+,

 • Dermapen 3 / Mezopen,

 • kwas hialuronowy,

 • peelingi,

 • Karboksyterapia Reology2,

 • głowica Hot-Cold,

 • ultradźwięki.

Zabieg Pollogen Legend

Zabieg Pollogen Legend wykonywany jest w dwóch wariantach, jako Maximus i bardziej inwazyjny Surgen. Podczas zabiegu głowica urządzenia emituje falę radiową bezpośrednio na obiekt jakim jest zwiotczała skóra. W przypadku zabiegu Surgen dochodzą jeszcze nakłucia skóry. Oba zabiegi pobudzają skórę do produkcji kolagenu oraz elastyny. Skóra staje się lepiej dotleniona, bardziej gęsta i lepiej napięta.

Zabieg Palomar Emerge

Należy  pamiętać, że wszystkie zabiegi odwracające proces starzenia się skóry nie tylko redukują nadmiar skóry po odchudzaniu, ale działają stymulująco, odżywczo i odmładzająco na skórę zmienioną po ciąży, czy skórę osób starszych, wymagającą szczególnej dbałości. Zabieg laserowy Palomar Emerge wnika w głąb skóry na 1,5 mm. Wiązka światła laserowego wytwarza mikrouszkodzenia, które prowadzą do przebudowy całej struktury skóry. Jej komórki zostają silnie pobudzone i następuje samoistny proces regeneracji. Skóra staje się zagęszczona, elastyczna i jędrna.

Laser Harmony XL pro NIR na wiotką skórę

Skóra po odchudzaniu jest miękka i wiotka. Laser Harmony XL pro NIR korzysta ze światła bliskiego podczerwieni. W trakcie zabiegu następuje podgrzanie i skurcz włókien kolagenowych, co prowadzi do produkcji nowych włókien. Skóra twarzy, szyi, wisząca skóra po odchudzaniu staje się zagęszczona i ujędrniona.

Mobilift M6 również na wiotką skórę

Mobilift M6 to jeden z popularniejszych zabiegów. Podczas zabiegu następuje mechaniczna stymulacja tkanek, poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie skóry, odzyskuje ona jędrny i sprężysty wygląd.

Cellu M6 Integral na wiotką skórę

Zabieg Cellu M6 Integral nadaje się do zabiegów na twarz oraz na ciało, szczególnie wszędzie tam, gdzie występuje obwisła skóra po odchudzaniu. Wiotka skóra na twarzy czy ciele poddana jest swoistemu mechanicznemu masażowi, polegającemu na zasysaniu fałd skóry a następnie ich ugniataniu przed dwa wałki. Tkanka skórna po takiej stymulacji staje się stopniowo  jędrniejsza.

Zabieg GeneO+ 

To doskonały zabieg redukujący wiotką skórę twarzy, szyi i dekoltu. Cera zostaje poddana działaniu dwutlenku węgla, co stymuluje organizm do wysyłania w obszar zabiegu krwi wzbogaconej tlenem. Zabieg powoduje dotlenienie, odżywienie oraz poprawia napięcie skóry.

Dermapen 3 / Mezopen na wiotką skórę

Dla pacjentek, u których wiotka skóra pod oczami, na twarzy, udach, czy obwisła skóra na brzuchu wywołuje dyskomfort zalecany jest zabieg Dermapen 3/Mezopen. Podczas zabiegu skóra poddana jest serii mikro nakłuć, poprzez które pod skórę podaje się substancje odżywcze. W wyniku zabiegu skóra szybko się regeneruje, staje się gęsta, napięta i jędrna.