Nasi lekarze

Nie tylko otyłość można leczyć operacyjnie. Dr n med. Łukasz Kaska jest też uznanym ekspertem i jednym z pionierów operacyjnego leczenia cukrzycy na Pomorzu. Był członkiem zespołu lekarzy, wykonujących głośną w całej Polsce operację, która zakończyła się wielkim sukcesem, czyli wyleczeniem mieszkanki Słupska z cukrzycy.

Wykorzystana została do tego metoda stosowana zazwyczaj w operacjach bariatrycznych, czyli w chirurgicznym leczeniu otyłości. Był to pierwszy taki zabieg w Polsce. 51-letnia kobieta, która od kilku lat chorowała na cukrzycę typu 2, miała skaczący poziom cukru, co przekładało się na uszkodzenia nerek, oczu, niewielkich naczyń krwionośnych i innych narządów. Po operacji wszystkie dolegliwości minęły, a nawet nie musi już brać insuliny.

Dr Łukasz Kaska jest lekarzem pracującym w renomowanej Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierowanej przez prof. Zbigniewa Śledzińskiego. Zespół ten słynie ze skutecznych operacji leczenia otyłości oraz usuwania cukrzycy, nazywanych „złotym standardem” w chirurgii bariatrycznej.