Nasi lekarze

Proktolog Jacek Pikulicki

Jacek Pikulicki jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od wielu lat zdobywa doświadczenie w dziedzinie chirurgii ogólnej, ale także urazowej, naczyniowej, proktologicznej i małoinwazyjnej. Odbywał staże i praktyki oraz pracował w szpitalach oraz przychodniach, pogłębiając swoje umiejętności praktyczne oraz cały czas rozwijając się, uczestnicząc w sympozjach, szkoleniach oraz zjazdach i wykładach branżowych.

Od 2006 roku ma specjalizację z Chirurgii Ogólnej. Ukończył wiele kursów oraz szkoleń, m.in.: Diagnostyka i technika leczenia żylaków metodą obliteracji, Zaawansowane techniki wideochirurgiczne, Kurs szycia w laparoskopii, Chirurgia laparoskopowa – część teoretyczna, Kurs chirurgii laparoskopowej, Postępy w chirurgii laparoskopowej, Postępy w chirurgii naczyń.

Od wielu lat zajmuje się chirurgią małoinwazyjną, medycyną estetyczna oraz flebologią. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje także w wykonywaniu zabiegów proktologicznych. Należy do nich m.in. leczenie hemoroidów, usuwanie polipów, leczenie szczeliny odbytu, ropni, przetok okołoodbytniczych, usunięcie zakrzepicy okołoodbytniczej, usuwanie kłykcin kończystych czy kosmetoproktologia w postaci usuwania fałdów skórnych. Zawsze wybiera najlepsze dla pacjenta rozwiązania, każdą osobę traktując indywidualnie. Żylaki można np. leczyć poprzez obliterację, ale w niektórych przypadkach również usunąć chirurgicznie.

W Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku będzie zajmował się głównie proktologią oraz wykonywaniem zabiegów proktologicznych. Jest także specjalistą chirurgii ogólnej z wieloletnim doświdczeniem klinicznym.

  • „Diagnostyka i technika leczenia żylaków metodą obliteracji”
  • „Zaawansowane techniki wideochirurgiczne”
  • „Kurs szycia w laparoskopii”
  • „Chirurgia laparoskopowa – część teoretyczna”
  • „Kurs chirurgii laparoskopowej”
  • „Postępy w chirurgii laparoskopowej”
  • „Postępy w chirurgii naczyń”
  • Egazmin specjalizacyjny z wyróżnieniem