Poradnie

Poradnia bariatryczna – Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce w którym gwarantujemy holistyczne podejście do pacjenta ze względu na kompleksową opiekę lekarzy wielu specjalizacji. Zapewniamy stałą pomoc psychologa, bariatry oraz doktora żywienia. Dzięki temu możemy skutecznie walczyć z jednym z największych problemów naszych czasów – otyłością, która sprawia, że ryzyko wystąpienia wielu chorób jest znacznie większe.

Otyłość i nadwagę uważa się obecnie za jedno z największych zdrowotnych zagrożeń cywilizacyjnych. Zwłaszcza w rozwiniętych społeczeństwach, w których nie ma problemu z zaspokajaniem podstawowych potrzeb przez zdecydowaną większość obywateli.

  • Skutkiem tego często jest otyłość, prowadząca do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Może ona powodować, albo sprzyjać wystąpieniom chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, a także niektórych typów nowotworów. Występowanie chorób oraz dolegliwości związanych z nadwagą, znacząco wpływa na skrócenie życia i obniżenie jego jakości.
  • Pozbycie się nadwagi dla wielu osób jest niezwykle trudne. Marzenia o wysportowanej, albo chociaż smukłej sylwetce często muszą odkładać, bo nie stosują się do zdrowej diety, nie uprawiają sportu. Często przy dużej nadwadze na aktywność fizyczną jest już jednak za późno, bo może być ona groźna dla zdrowia. Dlatego jedynym rozwiązaniem może być pomoc chirurga, który może operacyjnie leczyć otyłość.

 

Kompleksowe leczenia otyłości – Poradnia bariatryczna Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Poradnia bariatryczna

Otyłość, także u młodych osób, pojawia się coraz częściej. W wielu przypadkach towarzyszy ona pacjentom od lat, więc należy podejść do leczenia kompleksowo oraz indywidualnie. Pomaga w tym zespół bariatryczny, w skład którego wchodzą specjaliści od żywienia, rehabilitacji i leczenia otyłości. Zapobiegać trzeba bowiem nie tylko nadmiernej masie ciała pacjentów, ale też powikłaniom, jakie może ona powodować.

Zapewniamy pełną diagnostykę, z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań. W uzasadnionych przypadkach połączoną z konsultacją gastroenterologa, kardiologa, endokrynologa, dietetyka, psychologa i chirurga. Do operacji bariatrycznej trzeba się bowiem odpowiednio przygotować.

 

Kwalifikacja do zabiegu bariatrycznego

 

Od ponad 50 lat prowadzone są badania, będące oparciem do leczenia otyłości metodami chirurgicznymi. Dzięki temu kwalifikacja pacjentów do operacji jest oparta o ścisłe wytyczne. To nie tylko sprawdzenie wskaźnika masy ciała (ang. body mass index – BMI), ale także uwzględnienie wieku czy chorób pacjenta, przede wszystkim przewlekłych. Ważne są też dotychczasowe osiągnięcia w zakresie pozbywania się zbędnych kilogramów. Zabieg można też wykonać u pacjentów praktycznie w każdym wieku. Metoda leczenia otyłości zależy od wielu indywidualnych czynników. Nasz poradnia bariatryczna  to miejsce w którym nasz wielospecjalistyczny zespół przedstawi pacjentom wszystkie wskazania i przeciwwskazania, by wspólnie wybrać najlepsze rozwiązanie. Nie tylko pod względem spodziewanych efektów, ale również bezpieczeństwa pacjenta i ograniczenia do niezbędnego minimum jakiegokolwiek ryzyka. Przez cały okres po wykonaniu zabiegu pacjent może pozostawać pod opieką wszystkich specjalistów, w tym dietetyka i psychologa.