Poradnie

Poradnia geriatryczna Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce w którym zajmujemy się przede wszystkim osobami, które ukończyły 65. rok życia, ale też młodszymi, które zmagają się z dolegliwościami spowodowanymi przez choroby wynikające z podeszłego wieku i starzejącego się organizmu.

Choroby osób starszych często leczy się bowiem w odmienny sposób, niż pozornie te same dolegliwości młodszych. Dlatego w naszej poradni współpracujemy z doświadczonymi geriatrami, ale też specjalistami w innych aspektach medycyny, z psychologią włącznie. Diagnozujemy i leczymy, a także zapobiegamy wszystkich chorobom wieku starczego.

Ocena geriatryczna w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Poradnia geriatrycznaOcena geriatryczna dokonywana jest w stosunku do starszych pacjentów, a także wszystkich, którzy o to poproszą. Nasi lekarze dokładnie zbadają podczas niej sprawność funkcjonalną, oszacują ryzyko wynikające z upadków, przeprowadzą diagnostykę depresji oraz możliwości jej wystąpienia, a także diagnostykę otępienia. Na podstawie wywiadu z pacjentem oceniają też sposób jego odżywiania się oraz tzw. stan kruchości. Podczas oceny geriatrycznej bierze się też pod uwagę ogólną ocenę internistyczną, która ma wpływ na profilaktykę, diagnostykę i leczenie różnych chorób. Wszystkie zastosowane farmakoterapie powinny być prowadzone pod nadzorem i kontrolą geriatry. Dzięki temu unikniemy niepożądanych interakcji, które mogą pojawić się w leczeniu różnych dolegliwości w tym samym czasie. Nasi specjaliści sprawdzą również czy konieczna jest rehabilitacja oraz konsultacje ze specjalistami współpracującymi z nami w ramach Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Do Poradni geriatrycznej warto się zgłosić zwłaszcza wtedy, gdy starsza osoba równocześnie walczy z kilkoma schorzeniami, zwłaszcza przewlekłymi.

U seniorów najczęściej są to osteoporoza, nadciśnienie, miażdżyca oraz cukrzyca. W podeszłym wieku często występuje również otępienie, choroba Parkinsona, zespół majaczeniowy, depresja, niedosłuch, niedowidzenie, nietrzymanie moczu. Żadnej z tych dolegliwości i chorób nie można lekceważyć, dlatego tak istotna jest koordynacja terapii. Bez tego może okazać się, że część leków nie działa wcale, albo – co gorsza – wpływa na organizm w taki sposób, że powoduje skutki uboczne lub pojawienie się kolejnych dolegliwości. W naszej poradni zajmujemy się koordynacją takich terapii, by jak najlepiej służyły pacjentowi. Warto pamiętać, że bez kontroli nie można przyjmować także tych leków, które można kupić bez recepty.

 

Opieka – Poradnia geriatryczna w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

 

W Poradni geriatrycznej Lifemedica specjalizujemy się także w leczeniu chorób wewnętrznych, które często powodują dolegliwości u starszych osób. Korzystamy też ze współpracy psychologów, a także hipertensjologów, neurologów, psychiatrów oraz rehabilitantów, którzy na co dzień mogą pomagać naszym pacjentom. Stawiamy bowiem na holistyczną opiekę, zapewniając kompleksowy zasób badań, zabiegów i porad lekarskich.

Podejmujemy się również długofalowych obserwacji pacjentów, co możliwe jest dzięki doświadczeniu i wyspecjalizowaniu się naszych lekarzy w pomocy osobom starszym.