Poradnie

Poradnia leczenia cukrzycyPoradnia leczenia cukrzycy w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to nie tylko zespół doświadczonych diabetologów, ale też specjaliści w zakresie chorób towarzyszących oraz powikłań, jakie cukrzyca może spowodować. Dzięki temu gwarantujemy profesjonalną opiekę, a pacjent zyskuje pewność, że nasi lekarze będą prezentować holistyczne podejście.

Leczenie cukrzycy powinno bowiem zaczynać się już zanim się ona pojawi. Profilaktyka jest niezwykle istotna przede wszystkim w grupach ryzyka, które obarczone są genetycznymi obciążeniami oraz u pacjentów cechujących się tendencjami do wystąpienia tej choroby.

Nie jest to bowiem choroba, którą można lekceważyć. Nawet przy podejrzeniu wystąpienia cukrzycy, należy niezwłocznie skontaktować się z ekspertami z Poradni leczenia cukrzycy Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Często kluczem w terapii jest bowiem szybka diagnoza, która pozwoli na wdrożenie kierunkowej terapii, mogącej zatrzymać rozwój choroby. W wielu przypadkach pozwoli to na powstrzymanie rozwoju choroby, a pacjent z cukrzycą nie będzie musiał rezygnować z żadnych dotychczasowych aktywności. Oczywiście w jego życiu pojawią się pewne ograniczenia, w postaci zmiany diety czy konieczności wykonywania regularnych badań krwi, ale nie są to niedogodności, które wpływają na poziom życia.

Sama cukrzyca to jednak nie wszystko, bo choroba nadal często (choć na szczęście rzadziej niż kiedyś) jest diagnozowana zbyt późno. A to, niestety, łączy się z powikłaniami, które również trzeba leczyć. Niektóre z nich mogą być niezwykle groźne dla zdrowia, a nawet życia. Właśnie dlatego w Poradni leczenia cukrzycy współpracujemy z szeregiem lekarzy o szerokich kompetencjach. W najbardziej skomplikowanych przypadkach powoływany jest zespół konsultacyjny. Najważniejsze jest bowiem całościowe podejście do pacjenta, które gwarantuje, że leczenie jednej dolegliwości nie będzie zaostrzało reakcji organizmu na inne. Co jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku, gdy powikłania są szerokie. Najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi, a może na to wpłynąć także farmakoterapia.

Kiedy zgłosić się do Poradni leczenie cukrzycy Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Najczęściej cukrzycę rozpoznaje się, gdy pojawi się tzw. stopa cukrzycowa. To deformacja, a w niektórych przypadkach nawet martwica stopy, która – w przypadku zaniechania leczenia – może być nawet nieodwracalna. Dlatego tak ważne jest szybkie rozpoznanie choroby oraz niezbędna profilaktyka lub terapia. Cukrzycę, jak każdą chorobę, najłatwiej leczy się w jej początkowej fazie.

Jak rozpoznać objawy cukrzycy? Może o niej świadczyć duże pragnienie, a także towarzyszące im osłabienie oraz zmęczenie. Pojawiają się też kłopoty ze wzrokiem, u niektórych pacjentów także wielomocz. Jeśli występują wszystkie lub choćby niektóre z tych objawów, należy koniecznie skontaktować się z lekarzami specjalistami z Poradni leczenia cukrzycy Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.