Poradnie

Poradnia leczenia depresjiPoradnia leczenia depresji Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce w którym możesz liczyć na pomoc doświadczonych psychologów klinicznych, psychiatrów (także dziecięcych) oraz lekarzy innych specjalizacji.

Dolegliwości i schorzenia psychologiczne są coraz częściej występującymi w naszym społeczeństwie. Przede wszystkim dlatego, że przestaje to być tematem tabu, a zdrowie psychiczne jest traktowane równie poważnie, jak wszystkie inne dolegliwości.

Zajmujemy się diagnozowaniem patologicznych stanów zdrowia psychicznego, ale też – a właściwie przede wszystkim – na określeniu ich przyczyn. Dzięki temu możemy zminimalizować sytuacje kryzysowe i zdecydowanie najgroźniejsze dla pacjentów stany, które mogą być realnym zagrożeniem nie tylko dla ich zdrowia, ale także życia.

Badamy także wpływ różnych chorób na stan psychiczny oraz wpływ stanu psychicznego na zmiany chorobowe w organizmie, ponieważ korelacja jest w tym zakresie dwustronna. Stan psychiczny pacjenta to bowiem nie zawsze efekt zaburzeń na poziomie psychologicznym. Często tryskający energią i zdrowiem człowiek może załamać się np. w efekcie traumatycznego wydarzenia. Nie każdy radzi też sobie po zdiagnozowaniu u niego groźnej i śmiertelnej choroby, jaką jest choćby nowotwór. Klinicznie dowiedziono natomiast, że stan psychiczny ma wielki wpływ na postępy w prowadzonej terapii.

Psycholog kliniczny w Centrum Zdrowia Lifemedica

W Poradni leczenia depresji Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku stawiamy przede wszystkim na interdyscyplinarne zespoły, które zajmują się najcięższymi i najbardziej skomplikowanymi przypadkami pacjentów z całej Polski. Wielu pacjentom wystarcza jednak indywidualna opieka jednego specjalisty. Może to być psycholog kliniczny, który po poznaniu pacjenta może określić jego stan emocjonalny. To zawsze indywidualny i partnerski układ, opierający się na obustronnym zaufaniu. Dzięki temu można przygotować pacjenta do terapii, która czasami jest długotrwała. Chory zyskuje także niezbędną wiedzę na temat swoich dolegliwości, ich charakteru i przyczyny. Uczy się je rozpoznawać i odpowiednio reagować.

U niektórych osób łączy się to ze zmianą trybu życia. Jest to konieczne, ale w wielu przypadkach bardzo trudne. Dlatego tak istotny jest partnerski układ z doświadczonym lekarzem, który najlepiej będzie wiedział jak pomóc. Jednym z rozwiązań jest psychoterapia, znacznie rzadziej przeprowadza się przesiewowe badanie funkcji poznawczych.

Psychiatra w Centrum Zdrowia Lifemedica

W ramach Przychodni leczenia depresji przyjmują także doświadczeni psychiatrzy, również dziecięcy. Zajmują się oni leczeniem chorób psychicznych z biologicznego punktu widzenia. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, zajmującymi się połączeniem neuronaukii, psychologii, medycyny, biologii, biochemii oraz farmakologii.

Nasi psychiatrzy stosują różnorodne metody diagnostyczne, co pozwala na szybie określenie przyczyn i charakteru choroby. Przekłada się to na dobranie odpowiedniej terapii, która znacząco zwiększa możliwość uporania się z problemem oraz minimalizuje ryzyko powikłań. Stosujemy farmakoterapię, psychoterapię oraz metody biologiczne, czyli m.in. psychochirurgię. Podczas domowego leczenia pacjenta niezbędna jest regularna kontrola czy zażywa właściwe leki. Jeśli tak nie jest, możliwa jest konieczność hospitalizacji. Polskie prawo zezwala nawet w niektórych przypadkach na leczenie pacjenta bez jego zgody.