Poradnie

Poradnia leczenia otyłościProblem nadmiernych kilogramów jest coraz powszechniejszą dolegliwością, która ma realny wpływ na pojawienie się groźnych nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia chorób. Nadwaga i otyłość sprawiają, że organizm jest znacznie bardzie podatny nie tylko na niegroźne infekcje. Gdy za pomocą zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej nie udaje się jej pozbyć, pozostaje zabieg chirurgiczny. Warto jednak pamiętać, że chirurgiczne leczenie otyłości powinno być ostatecznością. Wcześniej należy wypróbować mniej inwazyjne sposoby. Najlepiej pod kontrolą dietetyka z Poradni leczenia otyłości Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. W naszym zespole jest też doktor żywienia oraz psycholog, który pomoże i doradzi na każdym etapie walki z nadmiarem kilogramów.

Jak pozbyć się otyłości

Nadwaga i otyłość są bowiem jednym z największych problemów medycznych rozwiniętych krajów. Prowadzą do wielu groźnych chorób. Najczęściej występujące to choroby układu krążenia, cukrzyca typu 2, a najgroźniejsze są niektóre typy nowotworów. Mogą one wpłynąć nie tylko na komfort życia, ale w bezpośredni sposób je skrócić.

Tymczasem walka z otyłością u wi
elu osób kończy się tak samo – efektów nie ma. Zwłaszcza u pacjentów, u których występuje tzw. otyłość olbrzymia, z którą nie poradzili sobie przez wiele lat. Nie pomaga ani aktywność fizyczna, ani próby racjonalnego odżywiania. Coraz więcej osób decyduje się więc na pomoc specjalistów. Dzięki ich doradztwie i nadzorze można osiągnąć znacznie lepsze efekty. Ostatnim krokiem w walce z otyłością powinna być operacja bariatryczna.

Poradnia leczenia otyłości czyli Holistyczne podejście do pacjentów z otyłością

Nadmierne kilogramy nie zawsze są efektem jedynie słabej woli pacjenta. Często towarzyszą im różne, także przewlekłe, dolegliwości, które mogą być bezpośrednią przyczyną otyłości. Należą do nich m.in. zaburzenia hormonalne czy kłopoty z przemianą materii. Właśnie dlatego powstało miejsce jakim jest Poradnia leczenia otyłości w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku, opartą na wielospecjalistycznej i kompleksowej opiece specjalistów.

Jej celem jest znalezienie najbardziej skutecznej, najzdrowszej i najszybszej drogi do celu, jakim jest redukcja wagi. Dochodzimy do tego ograniczając ryzyko powikłań zdrowotnych oraz tzw. efektu jo-jo. Gwarantujemy stałą pomoc dietetyków, psychologów, gastroenterologów, kardiologów, endokrynologów oraz chirurgów. Warto jednak pamiętać, że zabieg chirurgiczny powinien być ostatnim wyborem, jeśli inne, mniej obciążające organizm sposoby, zawiodły. Nie każdy bowiem może zakwalifikować się do tego zabiegu, nawet jeśli ma dużą otyłość. Na przeszkodzie mogą stanąć np. choroby przewlekłe.

Wśród metod bariatrycznych leczenia otyłości wymienia się m.in. leczenie otyłości balonem wewnątrzżołądkowym – tzw. BIP System, bypass żołądka (RYGB), operacyjne leczenie otyłości w EMC oraz operację mankietowej resekcji  żołądka (sleeve gastrectomy, SG).