Aktualności

Blizna po cesarce dla jednych kobiet jest pamiątką najpiękniejszych chwil ich życia – narodzin, dla innych z kolei zmorą. Często ślad po szyciu jest mocno widoczny i nieestetyczny. Kobiety starają się go zakryć lub nawet od momentu narodzin dziecka już nigdy publicznie nie pokazują się w bikini.

Bliznowiec po cesarce – charakterystyka

Jeszcze do niedawna cięcie cesarskie było wykonywane pionowo, przez co blizna po cc była duża i trudna do zakrycia. Obecnie zabieg wykonywany jest poziomo, tuż pod linią brzucha, co ułatwia zakrycie blizny bielizną, spodniami, czy też dłuższą bluzką. Niestety nie wszystkie są łatwe do ukrycia, a co gorsza niektóre bywają bolesne jeszcze długo po porodzie. Twarda blizna po cesarce tworzy zgrubienie, stwarzając dyskomfort w codziennym życiu. Niekiedy zgrubienie przeradza się w nieestetycznie wyglądającą, większą od pierwotnej linii cięcia cesarskiego narośl – bliznowiec po cc. Dla większości kobiet jest to prawdziwa udręka – wygląda nieestetycznie i stwarza dyskomfort podczas głębszych, szybszych ruchów. Na szczęście postęp medycyny i technologii pozwalają w łatwy sposób pozbyć się problemu raz na zawsze.Blizna po cesarce

Blizna po cc – zgrubienie, którego trudno się pozbyć? Trudne, ale możliwe!

Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów, które sprawiają, że nawet najtrudniejsza z pozoru blizna po cesarce zostanie skutecznie usunięta lub znacznie zmniejszona. Każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne techniki opierają się na działaniu lasera lub cienkich igieł, które w skuteczny sposób maskują ślady po cięciu.

W czołówce najpopularniejszych zabiegów, dzięki którym blizna po cesarce zniknie plasują się:

  • zabiegi laserowe  Emerge,
  • mezoterapia igłowa,
  • zabieg Dermapen.

Każdy z wymienionych zabiegów trwale redukuje nawet najtrudniejsze zgrubienie. Blizny po cesarce staną się mniej widoczne a skóra nabierze blasku i zostanie odżywiona.

Bliznowiec po cc a zabiegi laserem Emerge

Zabiegi laserem Emerge są mało inwazyjne, polegają na wykorzystaniu wiązki lasera, która powoduje mikrouszkodzenia skóry. Uszkodzenie tkanek wymusza ich regenerację. Dochodzi do produkcji włókien kolagenowych odpowiedzialnych za odbudowę zniszczonej tkanki. Nowo powstałe komórki zastępują komórki nieprawidłowo wykształcone w trakcie gojenia. Blizna po cesarce z czasem staje się mniej widoczna, aż w końcu nie ma po niej śladu. Sam zabieg nie jest bolesny i nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Czasami mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia, podrażnienia, ale nie wpływają one na komfort życia pacjentki. Od razy po zabiegu kobiety mogą wrócić do codziennych obowiązków. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych odzyskują pewność siebie i wiarę we własne możliwości, a blizna po cesarce zostaje jedynie wspomnieniem.

Blizny po cesarce – mezoterapia igłowa czy Dermapen?

Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, polega na wkłuciu igły w wyznaczone miejsce. Za pomocą igły zgrubienie blizny po cesarce jest wypełniane odżywczym koktajlem, bogatym w składniki aktywne. Podczas zabiegu igłę wprowadza się w skórę na głębokość ok 1-2 mm. Metoda należy do jednych z najbardziej skutecznych. Pozwala na pozbycie się niechcianych blizn, a za sprawą aktywnych składników poprawia kondycję skóry.

Dermapen to zabieg będący odmianą mezoterapii, polegający na zastosowaniu głowicy wyposażonej w malutkie igiełki, a nie pojedynczej igły. Zasada działania jest jednak podobna. Blizna po cesarce jest nastrzykiwana odżywczym koktajlem przez szereg malutkich igiełek, powodujących mikronacięcia skóry. Duża ilość mikrouszkodzeń bardzo dobrze stymuluje tkankę skórną do produkcji włókien kolagenowych i regeneracji komórek. Dzięki temu blizna w szybki ulega zmniejszeniu i staje się niewidoczna.

Jak widać rozwiązań jest wiele, ale należy pamiętać, że każdy zabieg powinien być skonsultowany ze specjalistą. Dobór zabiegu zależy od stanu skóry, a także tego, jak duża jest blizna po cesarce. Z pewnością specjalista z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej wybierze zabieg najkorzystniejszy, dający najlepsze i trwałe efekty.