Aktualności

Blizny po ospie są niemożliwe do usunięcia w domowych warunkach przy zastosowaniu praktyk w postaci nakładania na nie maści, peelingów lub innych specyfików. Jeżeli stanowią źródło kompleksów lub są bardzo widocznym defektem estetycznym warto zwrócić się po pomoc do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań dziury po ospie można znacznie zredukować lub całkowicie usunąć ich widoczność.

Blizny po ospie – jak powstają?

Blizny po ospie to pozostałość po krostkach. Szczególnie tych dużych, które goiły się zdecydowanie dłużej. Jednak to, czy blizna się pojawi zależy tak naprawdę tylko od indywidualnych predyspozycji. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia, ale bywają podłożem kompleksów i widocznym problemem estetyczny.

Szczególnie kłopotliwe są blizny po ospie na twarzy.  Jaki mechanizm determinuje zatem ich powstawanie? Czerwone krostki to najbardziej rozpoznawalny objaw ospy. Na skutek jej przebiegu oraz rozwoju wypełniają się płynem. Z czasem zaczyna towarzyszyć im kolejny charakterystyczny objaw choroby – czyli świąd. Końcowy etap ospy to proces zabliźniania zmian widocznych na skórze. Towarzyszy mu powstawanie strupka. Bardzo często po jego samoistnym odpadnięciu lub mechanicznym zdrapaniu okazuje się, że na skórze powstało wgłębienie.

Więcej na temat zabiegów redukujących blizny po ospie możesz przeczytać tutaj:
https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/blizny-po-ospie/

Blizny po ospie

Blizny po ospie – wizyta w gabinecie specjalisty

Blizny po ospie to widoczny dowód przebytej choroby. Jeżeli naprawdę nosimy się z zamiarem zredukowania ich widoczności to warto zdecydować się na konsultację w specjalistycznym gabinecie. Podstawowym zadaniem takiej wizyty jest ustalenie, co na blizny po ospie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Podczas, konsultacji specjalista przeprowadza wywiad oraz oględziny obszarów skórnych, na których znajdują się blizn. Kolejny etap rozmowy polega na znalezieniu optymalnego zabiegu mającego na celu usuwanie blizn po ospie, a także opracowanie planu kuracji uwzględniającego zarówno ilość jak i częstotliwość przeprowadzanych procedur.

Blizny po ospie – jakie zabiegi przynoszą najlepsze efekty?

Blizny po ospie – tak jak wszystkie inne – stanowią defekt estetyczny. Proces ich usuwania lub redukowania ich widoczności nie należy do najłatwiejszych.  Sprawdzonym sposobem, dającym zadowalające efekty, są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Szczególnie polecane są:

  • mezoterapia igłowa
  • laser Emerge,
  • Dermapen.

Zaplanowana kuracja wymaga od pacjenta wytrwałości i cierpliwości, gdyż zabiegi na blizny po ospie zaleca się przeprowadzać w seriach. Należy także mieć na uwadze fakt, że głębsze blizny są praktycznie niemożliwe do całkowitego usunięcie. Można je skutecznie spłycić i spowodować, że będą zdecydowanie mniej widoczne.

Blizny po ospie – zabieg z użyciem lasera Emerage

Blizny po ospie skutecznie redukuje wpływ lasera. W specjalistycznych gabinetach przeważnie sięga się po laser Emerge. Wygenerowana przez niego wiązka penetruje w głąb skóry, generując powstawanie mikrouszkodzeń. Naturalną odpowiedzią skóry jest intensyfikacja procesów regeneracji prowadzących do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Blizny po ospie – zabieg z zastosowaniem mezoterapii igłowej

Blizny po ospie skutecznie redukuje zabieg mezoterapii igłowej – polegający na wprowadzeniu do warstwy podskórnej, przy użyciu specjalistycznej kaniuli, mieszaniny aktywnych składników. Ma to na celu pobudzenie procesów regeneracji skóry oraz jej stymulację do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Blizny po ospie – zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen

Blizny po ospie zmniejszają się także po przeprowadzeniu zabiegów z użyciem urządzenia Dermapen. Wykorzystuje się tutaj specjalną głowicę, której powierzchnia pokryta została malutkimi igiełkami. Dermapen pobudza skórę do regeneracji na drodze wprowadzenia składników aktywnych oraz mechanicznej stymulacji, wywołanej na skutek wielu nakłuć malutkimi igiełkami.