Aktualności

Trądzik dotyczy nie tylko nastolatków, ale coraz częściej również osoby dorosłe. Nawet, jeśli udaje się zwalczyć trądzik (choć może to wymagać dużej cierpliwości i samozaparcia), często zostają po nim na twarzy nieestetyczne blizny potrądzikowe. Można spędzić wiele czasu myśląc o tym, jak usunąć blizny po trądziku, ponieważ wiele naszych początkowych starań nie daje oczekiwanych efektów. Można kupować przeróżne preparaty w drogeriach i aptekach, ale często okazuje się, że ślady po trądziku są wciąż widoczne, mimo drogich kuracji. Na szczęście można sobie jednak z nimi poradzić – na ratunek przychodzą zabiegi redukujące blizny potrądzikowe. Nie trzeba obawiać się sięgania po te metody – laserowe usuwanie blizn po trądziku będzie najskuteczniejsze.

Zadzwoń i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ☎ 791 604 604 u kosmetologa w Clinica Cosmetologica

Zabiegi kosmetologiczne oraz medycyny estetycznej

Blizny po trądziku skutecznie zredukują takie zabiegi, jak:

 • Laser Palomar Emerge,
 • Laser Harmony XL pro NIR,
 • GeneO+,
 • Cellu M6 Integral,
 • Mobilift,
 • Pollogen Legend,
 • Surgen,
 • Maximus.

Zabiegi wspierające terapię:

 • Dermapen,
 • Mezopen,
 • peelingi,
 • Acnelan.

Co nieco o wybranych zabiegach

Laser Palomar Emerge – czyli usuwanie przebarwień laserem. Jego wiązki światła wnikają głęboko w skórę i wykonują kontrolowane uszkodzenie skóry właściwej, nie naruszając przy tym ciągłości. Ten zabieg pobudza przebudowę struktur skóry, dzięki czemu znikają przebarwienia po trądziku.

Kilka lat temu pozbyłem się trądziku, po którym zostały mi brzydkie blizny. Pozbyłem się ich dzięki zabiegowi z użyciem lasera Palomar Emerge. Większość blizn w ogóle zniknęła, a pozostałe są znacznie spłycone. – mówi pan Krystian z Sopotu

Laser Harmony XL pro NIR – jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, jak się pozbyć blizn po trądziku, to właśnie ten zabieg jest dla ciebie. Laser miejscowo rozgrzewa skórę, czym doprowadza do skurczu włókien kolagenowych oraz pobudzenia produkcji nowego kolagenu. Stymuluje to regenerację skóry oraz powstawanie nowej i zdrowej tkanki. Ten zabieg nie tylko usuwa przebarwienia na twarzy po trądziku, ale także poprawia jędrność i napięcie skóry.

GeneO+ – to przełomowe urządzenie, które wykorzystuje naturalne zdolności organizmu. Podczas zabiegu złuszcza się naskórek, skóra wchłania składniki odżywcze oraz dotlenia się. To wpływa na pobudzenie procesów regeneracyjnych, poprawia wygląd, ujędrnia i nawilża, a nawet poprawia koloryt skóry i redukuje zmarszczki.

Podczas zabiegu GeneO+ wykorzystywane są naturalne zdolności organizmu. Na powierzchni skóry pojawiają się bąbelki CO2. W odpowiedzi w miejsce zabiegowe wysyłana jest krew bogata w tlen. Dzięki temu pobudzone zostają procesy regeneracyjne, a skóra jest gładsza. – mówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Cellu M6 Integral – czyli masaż mechaniczny. Podczas zabiegu działa się na tkankę miękką specjalną głowicą z rolkami. Zabieg ten pozwala na bezinwazyjne działanie na odbudowę struktur skóry.

Mobilift – zabieg ten pobudza komórki do regeneracji poprzez mechaniczną stymulację.

Maximus – to połączenie tripolarnej fali radiowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni. Fala radiowa podgrzewa skórę właściwą i tkankę podskórną, ale chroni przy tym naskórek. Stymulacja tkanki wpływa na zagęszczanie się włókien kolagenu i elastyny, co skutkuje poprawą cery. Staje się ona gładsza, jędrniejsza i bardziej napięta.

Zabiegi wspomagające redukcję blizn

Jeśli nie jesteśmy jeszcze gotowi na zabiegi, które intensywnie redukują blizny potrądzikowe (czyli na przykład usuwanie blizn potrądzikowych laserem), możemy spróbować zabiegów wspierających walkę z tymi bliznami. Dużą popularnością cieszą się peelingi chemiczne, między innymi dlatego, że znacznie zmniejszają widoczność blizn, normalizują pracę gruczołów łojowych czy rozjaśniają przebarwienia. Dzięki peelingom także odnawiają się włókna elastyny i kolagenu. Peelingi są wykonywane przy pomocy kwasu migdałowego, kwasu pirogronowego, kwasu salicylowego i kwasu glikolowego. Wybór odpowiedniego kwasu powinien być uzależniony od rodzaju cerów oraz efektów, które chce się uzyskać, gdyż każda z tych substancji wykazuje inną intensywność.