Aktualności

Pocenie się jest niezbędnym elementem biologicznym i jest wymagane do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Co jednak zrobić w przypadku, gdy dotyka nas problem z nadpotliwością, która powoduje dyskomfort, a w wielu przypadkach wycofanie z życia społecznego?


W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do specjalisty, tj. do dermatologa, który po konsultacji udzieli nam niezbędnych porad i poinstruuje jakie kroki należy podjąć. W przypadku, gdy dotyka nas problem, jakim jest nadpotliwość, warto zwrócić szczególną uwagę na dietę czy leczenie farmakologiczne.

Wielu pacjentów decyduje się również na chirurgiczny zabieg usunięcia gruczołów potowych. Jeżeli nie chcemy decydować się na taki krok, możemy zwalczyć nadpotliwość za pomocą botoksu. Coraz więcej pacjentów wybiera botoks na nadpotliwość, a sam zabieg polega na wstrzykiwaniu botoksu na obszarze miejsc, których dotyczy problem nadmiernego wydzielania potu. Zabieg z powodzeniem wyeliminuje nadpotliwość głowy i twarzy czy też nadpotliwość dłoni.

Kiedy skorzystać z zabiegu?

Osoby, których dotyka nadpotliwość często dostrzegają, że nadmierne pocenie wpływa negatywnie na codzienny tryb życia, często również upośledzając wykonywanie niektórych czynności. Dodatkowym problemem związanym z nadpotliwością są krępujące mokre plamy na ubraniach, co wiąże się z koniecznością zmiany odzieży nawet kilka razy dziennie. Jeżeli dostrzegamy powyższe objawy również u siebie, może się okazać, że jest to właśnie nadpotliwość. Pierwsze objawy choroby możemy zaobserwować już w dzieciństwie bądź okresie dojrzewania, przybierają one na sile w późniejszych latach, stając się najbardziej uporczywe w okresie od 20 do 30 roku życia.

Na jej rozwój mogą wpływać również czynniki takie jak stres, alkohol, palenie tytoniu oraz spożywanie ostrych dań. Nadmierne pocenie może mieć również podłoże genetyczne.

Chorobę podzielić możemy na dwa rodzaje, nadpotliwość miejscową, która najczęściej dotyczy pach, dłoni, stóp czy czoła oraz hiperhydrozę dotyczącą całego ciała.

Więcej o nadpotliwości tutaj – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/nadpotliwosc/

Botoks na nadpotliwość

Osoby zmagające się z nadmierną potliwością doskonale wiedzą, że jest to problem nie tylko medyczny, ale również psychologiczny. Pacjenci dążą do pozbycia się krępującego problemu za wszelką cenę.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, rozwiązaniem problemu z nadmiernym poceniem może okazać się terapia botoksem. Z powodzeniem zastosujemy ją, chociażby na dłoniach. Podczas tego typu zabiegu ma miejsce wstrzykiwanie botoksu w dłonie, a w przypadku, gdy dotyka nas nadpotliwość czoła, stosuje się botoks na czoło.

Na czym polega zabieg z użyciem botoksu?

Terapia, która wykorzystuje botoks na nadpotliwość, polega na ostrzykiwaniu toksyną botulinową obszarów, na których występuje problem. Za pomocą botoksu dochodzi do zablokowania nerwów zaopatrujących gruczoły potowe, dzięki czemu objawy choroby związanej z nadmiernym poceniem zostają powstrzymane.

Czy terapia botoksem leczy nadpotliwość?

Warto pamiętać, że botoks na nadpotliwość nie wyeliminuje problemu na stałe. Dzieje się tak za sprawą tego, że podczas zabiegu nie dochodzi do leczenia przyczyny dolegliwości, a w większym stopniu skupia się na wyeliminowaniu jej objawów.

W przypadku, gdy decydujemy się zastosować botoks na nadpotliwość, możemy liczyć, że efekty zabiegu utrzymywać się będą w okresie od 6 miesięcy do roku.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po zabiegu?

W okresie kilku godzin po wykonanym zabiegu może wystąpić miejscowa bolesność. Jest to normalne, a dolegliwość powinna ustąpić w niedługim czasie.

Po zabiegu mogą wystąpić objawy takie jak zaczerwienienie oraz obrzęk obejmujące ostrzykiwane obszary. Ustępują one po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Same zabiegi wykonywane są w sterlnych warunkach, a za ich wykonanie odpowiada specjalista, który odpowienio zadba o nasze bezpieczeństwo.

UWAGA: Uruchomiliśmy konsultacje telemedyczne - szczegóły