Aktualności

Brodawka, określana także jako kurzajka, stanowi łagodną zmianę skórną, wywołaną przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Brodawka na stopie jest szczególnie bolesną odmianą tej dolegliwości, ponieważ występuje w miejscu narażonym na ucisk.

W naszej placówce każda brodawka może być z powodzeniem leczona zabiegowo, co nie tylko ją eliminuje, ale także obniża ryzyko rozprzestrzenienia się oraz przeniesienia w inne obszary ciała. Wszystkie zabiegi na brodawki wykonuje dermatolog. Pacjent jest kierowany do niego po uprzedniej konsultacji z podologiem-kosmetologiem.

Na konsultację z podologiem możesz umówić się pod numerem: +48 791 604 604

 

Zabiegi na brodawki – podstawowe informacje

Cena:

Sprawdź cennik

Czas zabiegu:

20 minut.

Znieczulenie:

tak (poza kriochirurgią).

Zdolność do pracy:

tak.

Czas utrzymania się efektów:

trwale.

Nasze placówki podologiczne znajdują się w:Brodawka na palcu

Konsultacja podologiczna

 Na konsultacji podolog przeprowadza wywiad z pacjentem oraz przygląda się bliżej jego dolegliwości. W razie potrzeby pacjent jest konsultowany z dermatologiem. Po ustaleniu diagnozy, podolog proponuje rozwiązanie odpowiednie na daną dolegliwość, np. konkretny zabieg podologiczny.

Umów się na konsultację z podologiem! Zadzwoń:+48 791 604 604

Brodawka – jak ją leczyć?

Brodawka bywa niekiedy leczona za pomocą farmakoterapii, jednak warto mieć na uwadze że nie ma leków działających swoiście na wirusa HPV. Brodawka na stopie może być w ten sposób leczona nawet tygodniami, co będzie powodować dyskomfort podczas chodzenia. Dlatego lekarze dermatolodzy częściej zalecają zabiegowe usuwanie brodawek.

Brodawka nie powinna być usuwana samodzielnie, ze względu na jej zakaźny charakter. Zdarza się, że brodawka jest mylona z innymi dolegliwościami, np. odciskami, dlatego dobrze, by każdą zmianę na stopie obejrzał kompetentny podolog.

W naszej placówce zespół tworzą doświadczeni podoodzy-kosmetolodzy, pozostający we współpracy z lekarzami dermatologami. Jeśli podolog na konsultacji rozpozna, że za problem odpowiada brodawka, skieruje pacjenta na właściwy zabieg do dermatologa. Objaśni także dokładniej pacjentowi, na czym będzie polegała dana procedura.

Zabiegi są szybkie, bezbolesne i trwają około 20 minut.

Skorzystaj z konsultacji podologicznej! Zadzwoń i umów się:+48 791 604 604

Brodawka – usuwanie za pomocą metody kriochirurgii

Brodawka na stopie jest skutecznie likwidowana metodą kriochirurgii. W zabiegu dermatolog działa na zmianę podtlenkiem azotu. Brodawka zostaje zamrożona, następnie obumiera i oddziela się w bezkrwawy sposób od skóry. Pozostaje po niej strupek, który odpada po około 2 tygodniach. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Brodawka –  zwalczanie metodą elektrokoagulacji

Brodawka może zostać usunięta przez dermatologa za pomocą prądu. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejsca zabiegowego. Następnie dermatolog przykłada do brodawki elektrodę, przez którą płynie prąd. Wysoka temperatura ścina (koaguluje) białko zmiany. W jej miejsce powstaje strup, po 1-3 tygodniach oddzielający się od skóry.

Brodawka – laserowe usuwanie brodawek u dermatologa

Brodawka z powodzeniem usuwana jest dzięki laseroterapii. Dermatolog używa w tym celu lasera medycznego CO2. Brodawka zostaje precyzyjnie odparowana w bezkrwawy sposób. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Brodawka

Brodawka – jak można się nią zarazić?

Brodawka jest dość powszechną dolegliwością, za którą odpowiada wirus HPV. Według statystyk nosicielami wirusa jest 10% ludzkości.

Brodawka przenosi się przez:

  • bezpośredni kontakt z osobą zakażoną,
  • chodzenie boso w miejscach publicznych takich, jak np. basen, sauna, siłownia,
  • używanie wspólnych przedmiotów z osobą zakażoną, np. butów, ręcznika,
  • korzystanie z wspólnej łazienki z nosicielem wirusa HPV,
  • samozakażenie.

Podatność na zarażenie wirusem HPV jest większa u osób z obniżoną odpornością, a także u dzieci.

Brodawka wirusowa – skuteczne leczenie w naszej placówce!

Dolegliwość taka, jak brodawka, wymaga zdecydowanego działania. Inaczej może się utrzymywać nawet przez kilka lat i prowadzić do pojawienia się zmian mnogich.

Zabiegi znajdujące się w naszej ofercie pomagają szybko i skutecznie rozprawić się z problemem brodawek. Pacjent pozostaje pod profesjonalną opieką specjalisty dermatologa oraz podologa. Jeśli bezskutecznie walczysz z brodawkami lub doskwiera Ci inna dolegliwość związana ze stopami, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia placówki Lifemdica!

Zapraszamy na konsultację! Umów się telefonicznie:+48 791 604 604