Aktualności

Cienkie włosy to powszechny problem, więc nie jesteś sama. Przynajmniej połowa kobiet w Polsce cierpi z powodu kompleksów, które powodują cienkie włosy. Piękne i zdrowe włosy to atrybut kobiecości, dlatego każda z nas marzy o bujnej fryzurze, podkreślającej jej urodę. Włosy cienkie, łamliwe i osłabione są pozbawione objętości i blasku. Trudno dobrać do nich odpowiednią fryzurę, dlatego wiele kobiet z tym problemem decyduje się na skrócenie włosów. W każdej drogerii znajdziemy setki produktów dedykowanych osobom z cienkimi włosami. Można używać szamponów, odżywek, masek a nawet wcierek. Dostępna jest też cała gama suplementów diety. Ale to za mało, żeby cieszyć się pięknymi włosami.

Cienkie włosy – przyczyny występowania problemu

Cienkie włosy mogą być efektem wzmożonego wypadania włosów lub ich łamliwości. Nie zawsze problem polega na tym, że włosów jest za mało. Nie da się określić jednej przyczyny problemu z gęstością włosów. Dlatego podstawą rozpoczęcia skutecznego leczenia powinna być wizyta u trychologa. Dobry specjalista zbada włosy i skórę głowy oraz zleci szereg badań. Jeżeli wykluczone zostaną wszelkie zmiany chorobowe może się okazać, że cienkie włosy są po prostu Twoją naturalną cechą. Ale nawet wtedy jest nadzieja na zmianę.

Cienkie włosy

Przeczytaj więcej na temat problemu cienkich włosów na:
https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/cienkie-wlosy/

Sposób na cienkie włosy – zabiegi profesjonalne

Sposobów na cienkie włosy znajdziesz wiele. Jednak skutecznych metod należy szukać w dobrych salonach kosmetologicznych. Jeżeli Twoje włosy są cienkie, łamliwe lub wypadają skorzystaj z profesjonalnych zabiegów.

Jednym z nich jest mezoterapia. Zabieg jest wysoce skuteczny ponieważ składniki aktywne są podawane do głębokich warstw skóry. Lekarz używa specjalnego narzędzia zakończonego maleńką igłą i nakłuwa skórę głowy. Najlepsze rezultaty uzyskasz poddając się kilku seriom mezoterapii, mniej więcej co tydzień. Dostępne są dwa rodzaje mezoterapii: przy użyciu koktajlu witaminowego lub osocza bogatopłytkowego. Osocze jest naturalnym składnikiem krwi. Uzyskuje się je pobierając krew od pacjenta i umieszczając w specjalnej wirówce. Koktajl witaminowy to nic innego jak zestaw substancji odżywczych o zbawiennym działaniu na cebulki włosów. W dobrym salonie specjaliści podpowiedzą na który rodzaj mezoterapii się zdecydować. Efektem mezoterapii będzie znaczna poprawa struktury włosa i pobudzenie wzrostu nowych włosów i zahamowanie ich wypadania.

Innym skutecznym zabiegiem na cienkie włosy jest terapia peptydowa. Podobnie jak przy mezoterapii, ta metoda swoją skuteczność zawdzięcza śródskórnemu podaniu preparatu. Składa się on z siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Dla naprawdę spektakularnych efektów warto poddać się serii zabiegów. Na szczęście pomimo użycia igły terapia peptydowa jest bezbolesna. Już po dwóch miesiącach zauważysz znaczącą poprawę wyglądu włosów. Włosy przestaną nadmiernie wypadać, a nowe włosy będą rosły dużo szybciej.

Cienkie włosy? Nigdy więcej!

Cienkie włosy już nigdy nie muszą być dla Ciebie powodem do zmartwień. Znajdź dobry, sprawdzony salon, w którym możesz poddać się profesjonalnej terapii. Zabiegi kosmetyczne sprawią, że Twoje włosy będą gęste, mocne, grube i przede wszystkim zdrowe.

Pamiętaj, że dla utrzymania efektów każdej terapii ważna jest prawidłowa pielęgnacja z użyciem kosmetyków najwyższej jakości. Dlatego przy każdym myciu włosów: stosuj szampon dobrany do Twojego rodzaju włosów, używaj odżywki, która nie obciąża i nie przetłuszcza włosów, poczekaj ze szczotkowaniem aż włosy przeschną – mokre włosy są bardziej podatne na zniszczenia.