Aktualności

Krosty na pośladkach to problem, który dotyka wiele osób bez względu na płeć, czy wiek. Najczęściej jest on powodem kompleksów i złego samopoczucia. Na dodatek doraźne metody polecane przez dermatologów nie zawsze przynoszą pożądany skutek. Wypryski na pośladkach można jednak skutecznie zlikwidować w gabinecie kosmetologa.

Krosty na pośladkach – przyczyny powstawania

Krosty na pośladkach pojawiają się w momencie, gdy delikatna skóra ma kontakt z drobnoustrojami. Co ważne, o taki kontakt wcale nie trudno, gdyż drobnoustroje znajdują się chociażby w naszych ubraniach, z którymi skóra na pośladkach ma ciągłą i bezpośrednią styczność. Pryszcz na pośladku może być również skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków. Wbrew pozorom podane przyczyny nie są najczęstszymi powodami tej dolegliwości. Krosty na pośladkach przede wszystkim związane są z zapaleniem mieszków włosowych, do którego dochodzi po depilacji lub goleniu. Tego typu zapalenie może być nam znane także z innych części ciała, które poddajemy zabiegom usuwania włosków. Bardzo łatwo to zaobserwować na nogach, gdzie u ujść mieszków pojawiają się krostki wypełnione płynem, z których najczęściej wyrasta włosek. Krostki na pupie często mają podobną genezę. Niestety wizyta u dermatologa, który przepisze nam lek do stosowania miejscowego, może przynieść jedynie chwilową ulgę. Po zaprzestaniu stosowania specyfiku, bolące krosty na pośladkach powrócą.

Na temat usuwania krost na pośladkach czytaj więcej na:
https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/krosty-na-posladkach/

Pośladki

Krosty na pośladkach – jak sobie z nimi radzić?

Krosty na pośladkach, które są wynikiem zapalenia mieszków włosowych, łatwo wyeliminować poprzez zmianę sposobu depilacji. Najskuteczniejszym rozwiązaniem, które zapobiega zapaleniu, a co za tym idzie – niweluje pryszcze na pośladkach, jest depilacja laserowa. Wiele osób wciąż ma obawy związane z tą metodą, ale, jak przekonują specjaliści, zupełnie niepotrzebnie.

Depilacja laserowa ma wiele plusów, które warto wziąć pod uwagę:

  • wysoka skuteczność – po zakończeniu cyklu zabiegów włosy nie odrastają. W niektórych przypadkach należy wykonać jeden, dodatkowy zabieg,
  • oszczędność czasu i pieniędzy – po depilacji laserowej nie musimy martwić się codzienną depilacją tradycyjnymi metodami,
  • zdrowsza skóra – laserowa depilacja jest dużo bardziej przyjazna dla naszej skóry niż pozostałe metody.

Oczywiście zabieg powinien zostać przeprowadzony w dedykowanym do tego gabinecie pod okiem fachowca. Jeśli zdecydujemy się na poddanie się depilacji laserowej, możemy na zawsze pożegnać nasze krosty na pośladkach.

Krosty na pośladkach – jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Krosty na pośladkach odejdą w zapomnienie, gdy raz na zawsze pozbędziemy się problemu zapalenia mieszków włosowych. Zabieg depilacji laserowej jest na to świetnym sposobem. Jednak zanim oddamy się w ręce specjalistów warto dowiedzieć się na czym konkretnie polega dany typ depilacji. Depilacja przy wykorzystaniu lasera polega na wnikaniu wiązek energii głęboko w skórę, gdzie niszczone są cebulki włosów. W specjalistycznym gabinecie powinna zostać dobrana odpowiednia moc lasera i czas trwania zabiegu. Jednak jeszcze przed jego przeprowadzeniem należy spełnić kilka warunków. Przez miesiąc przed nie należy się opalać lub korzystać z solarium. Nie należy również stosować kremów z witaminą A lub C. I najważniejsze – zabieg należy skonsultować z lekarzem, który jest najlepiej zaznajomiony z naszym stanem zdrowia i poinformuje nas o ewentualnych przeciwwskazaniach. Równie istotny jest sam laser, którego używa specjalista, do którego się zgłosimy. Godny polecenia z pewnością jest laser Vectus, który cechuje wysoka skuteczność. Podczas jednorazowej serii laser jest w stanie usunąć aż 95% włosków.

Wypryski na pupie rzeczywiście mogą sprawiać nam dyskomfort. Nie tylko psują nam samopoczucie i odbierają pewność siebie, ale często też powodują ból i świąd. Jeśli chcemy raz na zawsze pożegnać się z tym problemem, powinniśmy sprawdzić, czy nie jest on wynikiem niewłaściwej metody depilacji.