Aktualności

Kurzajka, zwana także brodawką, jest grudkowatą zmianą skórną. Gdy powstaje w miejscu szczególnie narażonym na ucisk lub ocieranie, jak np. kurzajka na stopie, może powodować spory dyskomfort. Kurzajki na stopach,jak i te pojawiające się w innych obszarach ciała wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), są więc zaraźliwe.

Jak pozbyć się kurzajki? W naszej placówce można skorzystać z nowoczesnych i bardzo skutecznych zabiegów na tę dolegliwość. Jeśli na konsultacji podolog stwierdzi, że zmianą na stopie jest kurzajka, skieruje pacjenta do lekarza dermatologa na odpowiedni zabieg. W naszej placówce kurzajki usuwane są za pomocą takich metod, jak:

  • kriochirurgia,
  • elektrokoagulacja,
  • laser CO2.

Dokucza Ci kurzajka na stopie? Umów się na konsultację z podologiem! Zadzwoń:
+48 791 604 604

 

Zabiegi na kurzajki – podstawowe informacje

Cena:

Sprawdź cennik

Czas zabiegu:

20 minut.

Znieczulenie:

tak (poza kriochirurgią).

Zdolność do pracy:

tak.

Czas utrzymania się efektów:

trwale.

Z naszej oferty możesz skorzystać w jednej z placówek:Isuwanie kurzajki

Konsultacja podologiczna

Podczas konsultacji podolog rozmawia z pacjentem i bada jego stopy, by dowiedzieć się więcej o dolegliwości. Może również skierować pacjenta na konsultację z dermatologiem. Po postawieniu diagnozy, podolog proponuje skuteczne rozwiązanie, np. ustala plan terapii podologicznej lub zaleca konkretny zabieg.

Skorzystaj z konsultacji! Zadzwoń i umów się:
+48 791 604 604

Jak pozbyć się kurzajki? Specjalistyczne zabiegi pomogą

Kurzajka może być leczona miejscowo, za pomocą różnych preparatów. Warto jednak przy tym wiedzieć, że nie ma leków swoiście zwalczających wirusa HPV, a taka kuracja może trwać nawet przez wiele tygodni. W przypadku gdy kurzajka na stopie utrudnia chodzenie, potrzebne jest szybsze działanie. Z tego powodu dermatolodzy rekomendują specjalistyczne zabiegi na usuwanie kurzajek.

Kurzajka powinna zostać najpierw pokazana sprawdzonemu podologowi, który oceni, z jaką zmianą mamy do czynienia. Nasz zespół tworzą doświadczeni podolodzy, ściśle współpracujący z lekarzami dermatologami. Po zdiagnozowaniu kurzajki, podolog dokładniej objaśnia pacjentowi, na czym będzie polegał dany zabieg.

W naszej placówce każda kurzajka usuwana jest przez dermatologa, profesjonalnie, bezpiecznie i bezboleśnie. Zabiegi nie wymagają od pacjenta większego nakładu czasu – pojedynczy zabieg nie trwa więcej, niż 20 minut, a często już jedno podejście likwiduje całkowicie problem bolesnej kurzajki na stopie.

Umów się na konsultację podologiczną już dziś! Zadzwoń pod numer:
+48 791 604 604

Kurzajka – zwalczenie metodą kriochirurgii

Kurzajka może zostać wymrożona podtlenkiem azotu. Zabieg kriochirurgii doprowadza do kontrolowanego obumarcia zmiany i oddzielenia się jej od skóry. Śladem po kurzajce jest strup, który odpada samoistnie po 2 tygodniach. W tym zabiegu nie ma konieczności podawania znieczulenia.

Kurzajka – likwidowanie za pomocą elektrokoagulacji

W zabiegu elektrokoagulacji kurzajka niszczona jest prądem. Wykorzystywany jest prąd zmienny o wysokiej częstotliwości, który wytwarza wysoką temperaturę. W rezultacie dochodzi do ścięcia (koagulacji) białka i oddzielenia się kurzajki. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Kurzajka – zabieg laserowego usuwania

Kurzajkę z powodzeniem zlikwiduje laser. Do przeprowadzenia zabiegu dermatolog używa lasera medycznego CO2, najnowocześniejszego i najlepszego sprzętu do zwalczania zmian skórnych. Laser charakteryzuje się precyzyjnym i skutecznym działaniem, powoduje, że kurzajka zostaje odparowana, a miejsce zabiegowe goi się znacznie szybciej. Korzyścią z zastosowania lasera CO2 jest również jego niszczący wpływ na wirusa HPV. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Kurzajka

Kurzajka – przyczyny powstawania

Kurzajka to problem powodowany przez zarażenie wirusem HPV. Wirus ten jest powszechny, szacuje się, że jego nosiciele stanowią aż 10% populacji. Do zarażenia może dojść w wyniku:

  • bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną,
  • używania przedmiotów, z których korzystała osoba zarażona, np. ręcznika, butów,
  • chodzenia boso na basenie, saunie, siłowni i innych miejscach użytku publicznego,
  • korzystania z publicznych toalet,
  • mechanizmu samozakażenia.

Kurzajki na stopach? Odwiedź podologa

Oferujemy rozwiązania na kurzajki na stopach odpowiednie dla osób, które cenią sobie czas. Krótkie, profesjonalnie wykonane przez dermatologa zabiegi przynoszą najszybszą ulgę w walce z uciążliwymi problemami, w tym takimi, jak kurzajka na stopie. W naszej placówce pacjent może mieć pewność, że zostanie otoczony najlepszą opieką!

Zapraszamy do umówienia się na konsultację podologiczną! Numer kontaktowy:
+48 791 604 604