Aktualności

Łamliwe, wypadające włosy dokuczają niejednej osobie. Znalezienie jednej przyczyny bywa trudne, bo możliwości i czynników osłabiających lub niszczących włosy jest mnóstwo. Jak wzmocnić włosy kiedy nie wiadomo tak naprawdę z czego wynika ich problematyka? Domowe sposoby zawodzą, ale rozwój technologiczny i współczesne działania medycyny estetycznej pozwalają na dobrą diagnostykę i efektowne leczenie.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów ma swoje znane źródła w:

  •  Genach i ich dziedziczeniu,
  •  Niedoborach witamin i składników mineralnych (np. cynku),
  •  Przewlekłym stresie,
  • Terapii antybiotykowej,
  • Częstych zmianach warunków atmosferycznych.

Są to popularne przyczyny schorzenia, jednak w dużej liczbie przypadków nie pomogą we właściwej diagnostyce. Źródła dolegliwości leżą głębiej i wymagają spersonalizowanej oceny ekspertów. Zdaniem lekarza: „Indywidualne podejście do problemu, dzięki zaawansowanej technologii naszych narzędzi, może szybko i skutecznie pomóc w zapobieganiu wypadania i jednocześnie przyspieszyć etap porostu nowych oraz zdrowych włosów.”

Więcej informacji w tym temacie tutaj – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/

Częste wypadanie włosów – jak wzmocnić słowy?

Regeneracja włosów może nastąpić w wyniku zabiegów takich jak np.

  • Dermapen 3/Mezopen,
  • Mezoterapia,
  • Karboksyterapia Reology 2.

Przed rozpoczęciem procesu leczenia, powinno się wykonać Trichoskopie – komputerowe badanie skóry głowy. Podczas badania następuje obejrzenie skóry i włosów w znaczącym powiększeniu. Umożliwia to dermatoskop – wykorzystywany często w medycynie do diagnostyki skórnej. Oprócz powiększonego obrazu widocznego przez dermatoskop, wykonywana jest seria kilku zdjęć. Fotografie są dalej kierowane do analizy laboratoryjnej.

Wzmocnienie włosów – najlepsze sposoby

Dermapen 3/Mezopen posiada innowacyjną formułę, która odbudowuje problemy ciała i głowy poprzez pulsujące igły. Wzmocnienie włosów następuje po wskazanej serii kilku zabiegów, a długość utrzymania efektu zależy od indywidualnych kwestii. Mezoterapia doskonale hamuje łysienie, zwłaszcza u mężczyzn. Karboksyterapia Reology 2 za pomocą wstrzyknięcia do skóry medycznego dwutlenku węgla, odżywia i ujędrnia skórę. Wszystkie sprzęty wyróżniają się wysoką jakością i w nowoczesny, szybki sposób mogą zaradzić problemom pojawiającym się już w starożytności.

Pełne zdrowie to pełna regeneracja włosów

Chociaż przyczyny wypadania włosów są różne, zabiegi w klinice mogą przywrócić i odżywić skórę każdej głowy. Dzięki temu porost włosów ulegnie regeneracji, poprawiając tym samym zarówno atrakcyjność zewnętrzną, jak i wewnętrzne samopoczucie. Komfort psychiczny i pewność siebie uzależniona jest zazwyczaj od tego jak wyglądamy i jak czujemy się w swoim ciele. Wybór skutecznej dla siebie metody powinien być skonsultowany z ekspertem, który doradzi i prawidłowo zdiagnozuję źródło łysienia. Rozmowa i badanie przyspieszą proces powracania do pełnego zdrowia i satysfakcji. Warto pamiętać, że każda z tych operacji jest bezpieczna, ale jak w każdej sytuacji medycznej, istnieją przeciwwskazania. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe skóry, ciąża i nadmierne korzystanie z sauny, solarium lub promieni słonecznych w dniach poprzedzających zabieg.

Wypadające włosy nie muszą być problemem

Wypadające włosy mogą być rzadkością, ale jeśli stają się problemem, trzeba przemyśleć swój styl życia. Przed podjęciem decyzji o zabiegu w klinice, analiza dotycząca diety, poziomu stresu czy aktywności fizycznej jest bardzo wskazana. Zdrowy i długi sen, regularny ruch oraz ćwiczenia fizyczne, odpowiednie nawadnianie organizmu i redukcja stresu (np. po pracy) to podstawa zapobiegania łysieniu. Istotny i najważniejszy jest również sposób odżywiania – dostarczanie dużej ilości nabiału i witamin powinno jednocześnie redukować posilanie się cukrami, zwłaszcza prostymi. Wykluczenie ich z diety sprzyja wzmocnieniom włosów.