Aktualności

Zmarszczki pojawiają się w sposób naturalny wraz ze starzeniem się skóry. Dostępne są różne kosmetyki przeciwzmarszczkowe, jednak u wielu osób ich skuteczność jest niezadowalająca. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są nowoczesne zabiegi na zmarszczki.

Zabiegi na zmarszczki

Występują różne rodzaje takich zabiegów. Wśród nich wymienić można m.in.:

  • laser Harmony XL pro NIR,
  • laser Palomar Emerge,
  • Maximus,
  • Surgen,
  • Mobilift M6,
  • Pollogen LEGEND,
  • Dermapen3/Mezopen,
  • geneO+ (OxyGeneo, Ultrasound & TriPollar RF),
  • głowicę Hot-Cold,
  • ultradźwięki.

Skorzystaj z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI dyplomowanego kosmetologa w Clinica Cosmetologica Gdańsk i dowiedz się jaki zabieg na usuwanie zmarszczek jest najlepszy dla Ciebie. Umów się już dziś pod nr ☎ 791 604 604

Zapraszamy również na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/usuwanie-zmarszczek/

Laser Harmony XL

Ten laser na zmarszczki podgrzewa określone miejsca do temp. ok. 40˚C, co sprawia, że włókna kolagenowe ulegają skurczeniu. Doprowadza to do tego, że produkowany jest nowy kolagen, struktury skóry ulegają zagęszczeniu, poprawa się napięcie skóry, zaś skóra staje się ujędrniona.

Laser Emerge

W tym przypadku usuwanie zmarszczek laserem jest najskuteczniejsze wówczas, gdy zmarszczki nie są zbyt głębokie. Ten zabieg dodatkowo likwiduje kurze łapki, rozświetla cerę oraz zmniejsza przebarwienia. Laser frakcyjny Palomar Emerge wysyła mikrowiązki światła do głębokich warstw skóry, które dokonują tam uszkodzenia tkanki. Wpływa to na pobudzenie skóry do regeneracji. Uszkodzone tkanki zostają zastąpione przez nowe, zaś skóra staje się gładsza oraz gęstsza.

natalia-cholakLaser Palomar Emerge bardzo dobrze sprawdza się w walce ze zmarszczkami oraz, mówiąc ogólniej, ze skutkami starzenia się. Podczas zabiegu wiązka światła dociera do głębokich warstw skóry. Uszkodzone, martwe i stare komórki zostają usunięte, a ich miejsce zajmują nowe, zregenerowane włókna kolagenu i elastyny. Ponadto dochodzi do wzmożonej produkcji kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra jest gęstsza, mocniejsza, jędrna i napięta, a zmarszczki znacznie spłycone. Ponadto cera wygląda na rozświetloną i pełną blasku.mówi Natalia Cholak, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Maximus

Te zabiegi kosmetyczne na zmarszczki wykorzystują tripolarną falę radiową, która prowadzi do zagęszczenia elastyny oraz włókien kolagenowych, a także produkcji kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra staje się bardziej gładka, napięta i jędrna. Dodatkowo ma miejsce upłynnienie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz szybsze pozbycie się nadmiaru lipidów.

Kilka miesięcy temu skorzystałem z serii zabiegów Maximus i muszę powiedzieć, ze jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Twarz wygląda na zadbaną, zmarszczki są płytsze, a skóra wydaje się bardziej napięta gładka. Nawet kilka znajomych osób zauważyło, że wyglądam jakoś lepiej. Jednocześnie efekty są na tyle naturalne, że nikt nie domyśla się, że korzystałem z zabiegów. Serdecznie polecam Maximus! – mówi pan Dariusz z Gdańska

Surgen

Ten zabieg likwidujący zmarszczki wykorzystuje energię elektryczną oraz zjawisko radiofrekwencji. Prowadzi on do naprawy struktur skóry, dzięki czemu zmarszczki ulegają redukcji, zaś skóra staje się bardziej gładka, jędrna oraz elastyczna.

Mobilift M6

Usuwanie zmarszczek w tej metodzie związane jest z typem masażu, w trakcie którego specjalistyczna głowica przeprowadza sekwencyjne zasysanie skóry na kilku poziomach jej głębokości. Efektami tego zabiegu są: odmłodzenie, zwiększenie gęstości struktur skóry, poprawa jędrności, likwidacja zmarszczek oraz drenaż skóry.

Pollogen Legend

W tym zabiegu fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe, co prowadzi do ich kurczenia, a następnie do poprawy napięcia oraz jędrności. Dodatkowo następuje polepszenie mikrokrążenia, odżywienia i dotlenienia skóry, a ponadto dochodzi do wzrostu kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Dermapen3/Mezopen

Ten zabieg opiera się na urządzeniach, których głowice posiadają igiełki. Te igiełki nakłuwają skórę i wprowadzają pod nią substancje odżywcze. To skutkuje tym, że cera ulega uelastycznieniu, ujędrnieniu oraz zagęszczeniu.

GeneO+

Ten zabieg polega na tym, że na skórze powstają bąbelki, które posiadają duże ilości dwutlenku węgla. Prowadzi to do tego, że naskórek ulega złuszczeniu, wchłaniane są składniki odżywcze oraz następuje dotlenienie. Efekty tego zabiegu to: redukcja zmarszczek, rozjaśnienie cery oraz odmłodzenie skóry.

Zabieg głowicą Hot-Cold

W tym zabiegu wykorzystuje się urządzenie, które posiada dwie głowice, przy czym jedna z nich chłodzi, a druga wytwarza ciepło. Te głowice wykonują masaż. To prowadzi do regeneracji skóry, łagodzenia zaczerwienień i podrażnień, zmniejszenia obrzęków, a także do poprawy jędrności oraz nawilżenia.

Ultradźwięki

Ultradźwięki to doskonałe na zmarszczki pod oczami zabiegi. Najpierw na twarz nakłada się odpowiedni kosmetyk. Następnie na cerę emitowane są ultradźwięki, które powodują, że składniki aktywne wchodzą w głąb skóry. Efekty tego zabiegu to: zwiększenie produkcji elastyny oraz kolagenu.

Zapobieganie zmarszczkom

Dla dłuższego utrzymania efektów zabiegu niezwykle istotna jest codzienna pielęgnacja skóry. Do jej przeprowadzenia należy stosować środki kosmetyczne jak najlepiej dopasowane do skóry danej osoby.