Aktualności

Przebarwienia pojawiające się na twarzy nie wyglądają zwykle zbyt estetycznie. Nie są one atrakcyjne dla innych ludzi, ale też dla osób, które muszą się z nimi zmagać na co dzień. Przybierają one różnoraką formę, ale dobrą wiadomością dla zainteresowanych jest to, że można sobie z nimi skutecznie poradzić. Przebarwienia na twarzy mogą zostać usunięte za pomocą specjalnych zabiegów laserowych, które wchodzą w skład medycyny estetycznej. Decydować mogą się na nie zarówno panie, jak i panowie, niezależnie od tego w jakim wieku się znajdują. Najczęściej na twarzy pojawiają się przebarwienia po trądziku, chociaż mogą one wystąpić np. na skutek nadmiernego opalania ciała. Pojawiają się zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała, np. na dłoniach.

Szukasz zabiegu, który usunie przebarwienia po opalaniu lub po trądziku? Skorzystaj z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI w Clinica Cosmetologica dr Igora Michajłowskiego! Zadzwoń na ☎ 791 604 604

Dowiedz się więcej na stronie https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/przebarwienia/

Laser Palomar Emerge

Laserowe usuwanie przebarwień jest zdecydowanie najskuteczniejszą metodą, dlatego decyduje się na nią coraz większa liczba pacjentów. Z pomocą takiego zabiegu w ekspresowym tempie można pozbyć się ze swojej twarzy nieestetycznych przebarwień. Przykładem zabiegu może okazać się laser Palomar Emerge. Laser wykorzystuje oczywiście działanie mikrowiązek światła, przenika do skóry człowieka, dzięki czemu usuwanie przebarwień następuje w sposób jak najbardziej prawidłowy. Jest to bezpieczna i bezbolesna metoda, skóra staje się wtedy atrakcyjniejsza, jaśniejsza i odzyskuje dawny blask. Efekt zabiegu można zauważyć po kilku dniach od jego przeprowadzenia.

GeneO +

Przydatnym rozwiązaniem może okazać się dla zainteresowanych pacjentów również zabieg GeneO +. Dzięki temu zabiegowi do skóry dostarczana jest krew wzbogacona w tlen, a także specjalne serum, które odpowiedzialne jest za rozjaśnienie skóry. Likwidowane są m.in. różnorodne ślady po trądziku, a więc skóra staje się zdecydowanie atrakcyjniejsza i zdrowsza, a także młodsza. Do skóry doprowadzane są też różnorakie składniki odżywcze, oczywiście w odpowiednich ilościach. Skóra odzyskuje swój dawny kolor, a pacjent poprawia swoje samopoczucie.

Dermapen/Mezopen

Usuwanie przebarwień na twarzy może nastąpić również wtedy, gdy zainteresowani zdecydują się na zabieg Dermapen/Mezopen. Jest to jednak polecane wszystkim osobom, które walczą z bardzo intensywnymi przebarwieniami skóry. Przebarwienia na twarzy po trądziku są wtedy w stanie zniknąć i już nigdy nie powrócić. Wykonuje się wtedy z pomocą specjalnej głowicy mnóstwo nakłuć, oczywiście minimalnych na skórze człowieka. Dzięki temu można w jej wnętrze zaaplikować odpowiednią dawkę składników odżywczych. Usuwanie przebarwień po trądziku w tym zakresie jest niezwykle skuteczne, ale co najważniejsze dla pacjentów również szybkie.

Peelingi z użyciem kwasów

Wybielanie przebarwień na twarzy odbywać może się również z pomocą peelingów, przy użyciu kwasów. Kwas dobierany jest oczywiście przez doświadczonego specjalistę, który zna się doskonale na swojej pracy, zależy to od rodzaju przebarwień i cery pacjenta. Najczęściej wykorzystywany jest w tym przypadku kwas glikolowy, który idealnie sprawdzi się wtedy, gdy specjalista będzie chciał usunąć przebarwienia, które powstały na skórze twarzy na skutek trądziku. Usuwanie przebarwień laserem jest jednak zdecydowanie najskuteczniejszą metodą, chociaż można zdecydować się właśnie na takie peelingi oraz na mikrodermabrazję, kiedy to mechanicznie ściera się wierzchnie warstwy naskórka. Laser na przebarwienia dobrać można po specjalistycznych konsultacjach, które przeprowadza się przed zabiegiem. Wtedy też pacjent zostanie poinformowany o wszystkich możliwościach, które mogą zostać użyte w jego przypadku.