Aktualności

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym  oraz wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym to dwa zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej, które pozwalają na osiągnięcie w krótkim czasie wspaniałych efektów w postaci zdrowej, jędrnej skóry, dzięki czemu cała twarz wygląda młodziej. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa tylko kilka minut, a efekty zabiegu utrzymują się nawet kilkanaście miesięcy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, który wykonywany jest coraz częściej nie tylko ze względu na jego dostępność i trwałość, ale także z uwagi na bezpieczeństwo oraz natychmiastowy efekt.

Dla kogo wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Zabieg dedykowany jest osobom, które na skutek znacznej utraty tkanki tłuszczowej cierpią z powodu nieestetycznego wyglądu doliny łez a skóra stała się zwiotczała. Również panie, które cierpią z powodu pogłębiających się bruzd nosowo wargowych powinny zdecydować się na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, którego użycie zagwarantuje poprawę wyglądu całej twarzy, przywróci piękno, młodość i prawidłowy poziom nawilżenia skóry dzięki właściwościom absorpcyjnym tej substancji.

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego zawsze przeprowadza lekarz dermatolog, który nie tylko ocenia stan naszej skóry, ale również przeprowadza z nami szeroki wywiad dotyczący naszego stanu zdrowia.

Więcej w tym temacie tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wypelnianie-zmarszczek/

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest co do zasady zabiegiem bardzo bezpiecznym. Warto jednak wiedzieć jakie są przeciwwskazania do wykonania tego nowoczesnego zabiegu. Kwas hialuronowy nie powinien być wstrzyknięty:

  • osobom, które nie mają 18 lat
  • osobom, które przyjmują na stałe leki antyzakrzepowe i nasercowe
  • osobom, które przyjmuje stale leki z grupy NLPZ
  • osobom, które mają mocny trądzik oraz rany potrądzikowe
  • osobom, które obecnie przechodzą zakażenie opryszczką

Jak wygląda zabieg?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut. Po przybyciu do gabinetu pacjent proszony jest o wypełnienie ankiety na temat swojego stanu zdrowia oraz dotyczącej przyjmowanych leków i przebytych we wcześniejszym czasie zabiegów chirurgicznym, w tym również z zakresu dermatologii estetycznej. Ankieta powinna zostać wypełniona przez nas bardzo rzetelnie. Lekarz dermatolog analizuje ją, sprawdzając czy na pewno nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego. Następnie ocenia on stan naszej skóry i kwalifikuje nas do zabiegu. Kwas hialuronowy na zmarszczki działa natychmiastowo. Oznacza to, że już bezpośrednio po zabiegu nasza skóra wygląda świeżo, a twarz nabiera radosnego, zdrowego wyglądu.

Skutki uboczne wstrzyknięcia kwasu i zalecenia pozabiegowe

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo bezpieczne z uwagi na fakt, że substancja ta występuje naturalnie w naszym organizmie. Jednak część osób odczuwa działania niepożądane po wykonanych iniekcjach. Są one zazwyczaj krótkotrwałe i przede wszystkim mało uciążliwe. Do działań niepożądanych należą:

  • niewielkie siniaki w okolicach wstrzykiwania kwasu
  • bóle głowy lub mięśni – występują bardzo rzadko
  • niewielki obrzęk w okolicach iniekcji
  • podskórne grudki – tylko w przypadku nieprofesjonalnie przeprowadzonego zabiegu jakim jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Działanie niepożądane mijają w ciągu kilku dni od wykonania zabiegu. Pamiętajmy również, aby w ciągu kilku dni nie narażać skóry na nadmierne działanie promieni słonecznych, gorąca oraz zimna. Po zabiegu należy chłodzić miejsca iniekcji przez kilka minut trzy do czterech razy dziennie.