Aktualności

Oczyszczanie twarzy jest wskazane dla każdego typu cery. Składają się na nie czynności związane z likwidacją zanieczyszczeń, usuwaniem martwych lub uszkodzonych komórek, a także oczyszczaniem głębiej położonych warstw skóry. Warto wiedzieć, że najefektywniejsze oczyszczenie zapewniają zabiegi kosmetologiczne. Wśród nich można wymienić m.in.:

 • peeling do twarzy (chemiczny lub kawitacyjny),
 • mikrodermabrazję,
 • Acnelan.

Jeśli poszukujesz zabiegów na oczyszczanie twarzy – sprawdź, jakie propozycje ma Clinica Cosmetologica. Zadzwoń +48 791 604 604 lub dowiedz się więcej na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/oczyszczanie-twarzy/

Peeling chemiczny

Ten peeling twarzy jest realizowany z wykorzystaniem rozmaitych kwasów. Wybór kwasu powinien być uzależniony od rodzaju skóry i dolegliwości, z którymi boryka się dana osoba. Przede wszystkim wykorzystywane są kwasy:

 • pirogronowy – dość silny kwas, który zalecany jest np. dla osób z trądzikiem, rogowaceniem słonecznym czy łagodnym fotostarzeniem. Dokonuje on oczyszczenia w głębokich warstwach skóry,
 • glikolowy – bardzo silny kwas, który w krótkim czasie wnika do głęboko położonych warstw skóry, dzięki czemu dochodzi do dogłębnego oczyszczenia skóry, likwidacji krostek, grudek i zaskórników, a także zmniejszenia przebarwienia oraz blizn. Jest stosowany głównie przy bliznach, trądziku, rozstępach oraz przebarwieniach,
 • migdałowy – słaby kwas, który polecany jest dla osób ze skórą wrażliwą. Odznacza się działaniem wyłącznie powierzchniowym, które polega na likwidacji uszkodzonych, martwych i starych komórek. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na uszkodzenia posłoneczne, trądzik różowaty, a także niewielkie przebarwienia,
 • salicylowy – dość słaby kwas, który stosowany jest w przypadku osób z cerą trądzikową. Cechuje się działaniem oczyszczającym i bakteriobójczym. Dzięki niemu następuje usunięcie zniszczonych i martwych komórek, ustabilizowanie pracy gruczołów łojowych oraz zwężenie porów.

Peeling kawitacyjny

W peelingu kawitacyjnym stosowane są ultradźwięki, które są emitowane za pomocą odpowiedniej głowicy. Ten zabieg oczyszczania twarzy zapewnia:

 • likwidację wszelkich zanieczyszczeń,
 • eliminację nadmiaru sebum, wągrów, bakterii, a także zaskórników,
 • oczyszczanie porów.

Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej wykonywany jest z wykorzystaniem specjalnej głowicy, która jest pokryta kryształkami diamentów. Możliwość kontroli głębokości ścierania sprawia, że jest on w pełni bezpieczny. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się starego naskórka oraz oczyścić pory.

Zabiegi Acnelan

Te zabiegi na twarz są wykonywane za pomocą preparatu, który składa się przede wszystkim z sodium lepargilate, a także kwasów: migdałowego, szikimowego oraz salicylowego. Te zabiegi są wskazane dla osób z cerą trądzikową. Umożliwiają one m.in.:

 • wybielanie skóry,
 • ograniczenie zmian trądzikowych oraz blizn,
 • oczyszczenie głęboko umiejscowionych warstw skóry.

Pielęgnacja twarzy

Należy pamiętać o tym, że pielęgnacja twarzy powinna zostać rozpoczęta od oczyszczenia cery. Dzięki temu zostaną usunięte z niej wszystkie zanieczyszczenia, które mogą być przyczyną zatkania porów oraz ograniczenia jej oddychania. Istotne jest to, aby manualne oczyszczanie twarzy było prawidłowo wykonane. Trzeba wiedzieć, że do mycia twarzy należy stosować taki kosmetyk, które jest idealnie dopasowany do rodzaju cery. Do zmywania makijażu powinno stosować się właściwe mleczko lub płyn. Warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać peeling twarzy, ponieważ dzięki temu zostaną usunięte martwe komórki oraz łuszczące się skórki.

Regularne oczyszczanie twarzy w domu jest bardzo istotne dla właściwej pielęgnacji twarzy. Specjalistyczne zabiegi też są ważne, ale powinny być tylko dodatkiem. Należy je wykonywać, gdyż pozwalają na oczyszczenie głębokich warstw skóry, co nie jest możliwe przy zastosowaniu domowych metod.