Aktualności

Blizny mogą pojawiać się z wielu różnych przyczyn. Wymienia się tutaj operacje, oparzenia, wypadki oraz zmiany o charakterze trądzikowym. Mimo, że wyróżnia się różne powody prowadzące do powstania blizn to łączą je jedna kwestia, a mianowicie niewłaściwie zagojone uszkodzenia, które zaobserwować można jako zmiany w strukturze skóry.

Podkreślić należy także fakt, że są one powodem wielu kompleksów oraz być źródłem wspomnień o nieprzyjemnym wydarzeniu, które miało miejsce w życiu. Co więcej, mogą one przybierać bardzo duże rozmiary oraz prowadzić do znacznego dyskomfortu, takiego jak uczucie ciągnięcia. Proces usuwania zmian nie jest łatwy. Istnieją jednak nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które zapewniają znaczne zredukowanie określonych nieprawidłowości.

Usuwanie blizn a zabiegi medycyny estetycznej

Wykorzystanie nowoczesnych metod umożliwia usuniecie zmian potrądzikowych, pooperacyjnych, czy też pooparzeniowych. Możemy w tym przypadku zastosować wiele innowacyjnych technologii. Leczenie blizn można przeprowadzić przy wykorzystaniu w szczególności takich technik jak:

  • Laser Palomar Emerge,
  • Harmony XL PRO iPixel,
  • Mobilift M6,
  • Pollogen Legend.

W kuracji wspomagającej stosuje się głównie: Mezopen oraz Dermapen.

Więcej o usuwaniu blizn tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/usuwanie-blizn/

Laserowe usuwanie blizn – Palomar Emerge

Określone rozwiązanie na blizny na twarzy działa przez stymulowanie procesów przebudowy skóry. Jest to laser frakcyjny nieablacyjny. Przez działanie polegające na wnikaniu w głębokie warstwy skóry zapewnia pobudzanie jej do produkcji fibroblastów. Takie rozwiązanie przyczynia się do regeneracji elastyny, a także kolagenu.

Leczenie blizn za pośrednictwem Harmony XL PRO iPixel

W przypadku określonej metody dochodzi do emitowania kilkudziesięciu mikrowiązek przyczyniających się do tworzenia mikrouszkodzeń skóry. Takie rozwiązanie zadba o jej odbudowę przez stymulowanie wytwarzania włókien elastyny, a ponadto kolagenu.

Jak usunąć blizny za pomocą Pollogen Legend?

Bardzo dobrą propozycją na usuwanie blizn laserem jest metoda określana jako Pollogen Legend. Dokonuje się w tym przypadku wyboru pomiędzy zabiegiem Maximus oraz Surgen.

W pierwszej propozycji usuwanie blizn przeprowadza się przez stosowanie tripolarnej fali radiowej, która wnika w głębokie warstwy skóry oraz podgrzewa ją do 60oC przyczyniając się do jej aktywności regeneracyjnej. Określone rozwiązanie jest działaniem miejscowym. Dzięki danemu zastosowaniu nie pojawia się tutaj podrażnienie otaczających tkanek.

Druga metoda wykorzystuje wysoką temperaturę, a także impulsy elektryczne. Takie działanie zapewnia regenerację włókien kolagenowych i elastyny. Dochodzi do produkcji kwasu hialuronowego. Technika zadba o pozostawienie gładkiej, jędrnej oraz mocnej skóry.

Usuwanie blizn laserem – metoda Mobilift M6

Jak usunąć blizny za pośrednictwem techniki Mobilift M6? W określonej sytuacji urządzenie posiada wbudowane dwie klapki, które wykazują działanie na skórę. Dochodzi do pobudzania mikrokrążenia oraz regeneracji skóry.

Dermapen oraz Mezopen

Określone działania polegają na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry profesjonalnego koktajlu odżywczego. W tym zastosowaniu stosuje się specjalną głowicę, która dodatkowo wpływa na pobudzanie tkanek do regeneracji.

Co to są blizny?

Są to uszkodzenia skóry. Gojenie się jest skomplikowanym, a ponadto długotrwałym procesem. Nawet, gdy mechanizm gojenia się blizn przebiega w sposób prawidłowy, to nowa tkanka zasadniczo rożni się od starej. Dodatkowo pojawia się tutaj wiele czynników, które mogą przyczynić się do nieprawidłowości w gojeniu się tkanek, co zwiększa widoczność blizny.

Laserowe usuwanie blizn to najskuteczniejszy i najlepszy sposób na zredukowanie określonego problemu.