Aktualności

Cienie i worki pod oczami są zmorą wielu osób. Powodów ich powstawania jest bardzo wiele, część jest natury immunologicznej. Zawsze jednak nadają one twarzy niezdrowy wygląd i mimo prowadzonego naprawdę zdrowego trybu życia, potęgują wrażenie permanentnego zmęczenia i złego samopoczucia. Rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej uporał się również i z tym problemem.

Worki i cienie pod oczami – przyczyny

Medycyna zdiagnozowała kilka najczęściej występujących przyczyn powstawania worków i cieni pod oczami. Bardzo często są to przyczyny genetyczne, jednak najczęściej o ich powstawaniu decyduje struktura naczynek. Skóra pod oczami jest zwykle bardzo delikatna i cienka a naczynka występują tuż pod nią, dlatego tym bardziej stają się widoczne. Przyczyną powstawania cieni i worków może być także niewłaściwe mikrokrążenie w okolicach oczu prowadzące do niedotlenienia tkanek i tym samym nadmiernego gromadzenia się w tych miejscach limfy.

Ponadto na opuchnięte oczy oraz sińce pod oczami  mają wpływ przebyte choroby i niehigieniczny tryb życia, nie pomaga również wielogodzinne siedzenie przez komputerem, brak snu, nadmierna praca czy nikotyna.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Medycyna estetyczna wypracowała wiele skutecznych zabiegów na usuwanie worków pod oczami. Do najbardziej skutecznych należą:

  • laser Palomar Emerge,
  • Surgen,
  • Maximus,
  • Pollogen LEGEND,
  • GeneO+,
  • Mobilift M6,
  • Dermapen 3 / Mezopen,
  • głowica Hot-Cold.

Nie wiesz jaki zabieg pod oczy będzie dla Ciebie najlepszy? Umów się na bezpłatną konsultację z kosmetologiemzadzwoń 791 604 604.
Więcej znajdziesz na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/cienie-i-worki-oczami/

Laser Palomar Emerge

Zabieg ten z użyciem lasera polega na emisji wiązki światła laserowego, którego zadaniem jest stymulacja komórek skóry do intensywniejszej regeneracji. Naczynka oraz sama struktura skóry ulega znacznemu wzmocnieniu, włókna kolagenu oraz elastyny poddane regeneracji powodują, że skóra w okolicach oczu staje się jędrna i mocna a siniaki pod oczami mniej widoczne.

Pollogen Legend

Pollogen Legend to kolejny sposób na cienie pod oczami. Za pomocą tego urządzenia zabiegi pod oczy wykonuje się przy pomocy fali radiowej. Podczas zabiegu wykorzystywane są innowacyjne technologie:  TriFractional, TriPollar Dynamic Muscle oraz Voluderm Hybrid Energy.

Worki pod oczami usuwanie metodą Surgen

Zabieg Surgen składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na nakłuciach skóry bardzo delikatnymi i cienkimi igiełkami, by korzystając ze zjawiska radiofrekwencji poddać ją działaniu wysokiej , acz przyjaznej temperatury. W drugim etapie skóra poddana zostaje stymulacji impulsami elektrycznymi. Połączenie efektów obu etapów daje wyraźną regenerację struktury skóry. Poprawia się mikrokrążenie i następuje stymulacja włókien kolagenu oraz elastyny.

Cienie pod oczami – likwidacja za pomocą zabiegu Maximus

Podczas zabiegu Maximus wykorzystuje się trzy technologie; Tripollar Dynamic Muscle i Trifractional, które oddziałują jednocześnie na: naskórek, skórę właściwą, mięśnie i tkankę tłuszczową. Zabieg polega na użyciu fali radiowej, która podgrzewa tkanki skóry do temperatury 60 stopni, ma to na celu pobudzenie skóry do intensywniejszej regeneracji. Naczynia krwionośne ulokowane pod oczami zostają uszczelnione i wzmocnione. Następuje również wyraźna aktywność włókien kolagenowych oraz elastyny i produkcja kwasu hialuronowego.

Zabieg GeneO+

Zabieg ten ma na celu dotlenienie i odżywienie skóry pod oczami. Poprawione zostaje mikrokrążenie i regeneracja włókien kolagenowych oraz elastyny, wyraźnej poprawie ulega koloryt skóry oraz  jej nawilżenie.

Mobilift 6

Ma na celu poprawę mikrokrążenia oraz ujędrnienie skóry pod oczami. Osiąga to za pomocą masażu zasysającego fałdy skóry.