Aktualności

Problem zaskórników może dotyczyć każdego, bez względu na wiek. U osób charakteryzujących się cerą tłustą lub mieszaną, wstępują one jednak znacznie częściej, ze względu na zwiększoną produkcję sebum. Niestety zaskórniki (inaczej wągry) nie łatwo jest zwalczyć zwłaszcza, gdy nie posiada się odpowiedniej wiedzy na ich temat. W niniejszym artykule przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące wspomnianego problemu, postaramy się również udzielić odpowiedzi na pytanie, jak usunąć zaskórniki.

Skąd się biorą zaskórniki na twarzy?

Na powierzchni naszej skóry znajdują się charakterystyczne mieszki włosowe, u których ujścia znaleźć możemy drobne gruczoły łojowe, odpowiedzialne za produkcję sebum. W prawidłowej sytuacji substancja ta wydzielana jest w celu nawilżenia i ochrony skóry przed podrażnieniami jednak, kiedy proces ten zostaje zaburzony dochodzi do zapchania się niniejszych gruczołów, a w konsekwencji do powstania zaskórników.

Możemy wyróżnić zarówno zaskórniki zamknięte, jak i otwarte. Zamknięte (czarne zaskórniki) znajdują się przy samej skórze. Natomiast otwarte (białe zaskórniki) ulokowane są w głębszych warstwach skory.

Za powstawanie niniejszego problemu odpowiedzialne są m.in.:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • zaburzenia czynności gospodarki hormonalnej,
  • niektóre (nieodpowiednie dla naszej cery) kosmetyki.

Pozbądź się zaskórników! Skorzystaj z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI – umów się już dziś pod nr ☎ 791 604 604 Więcej informacji znajdziesz na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/zaskorniki/

Gdzie najczęściej występują zaskórniki?

Niniejszy problem najczęściej dotyczy obszaru całej twarzy, dlatego też możemy spotkać:

  • zaskórniki na nosie,
  • zaskórniki na czole,
  • zaskórniki na brodzie,
  • zaskórniki na policzkach,
  • zaskórniki na plecach.

Jak się pozbyć zaskórników? Domowe sposoby walki z niniejszym problemem

Wśród domowych metod usuwania niniejszego problemu możemy wyróżnić wszelkiego rodzaju peelingi oraz kremy. W miarę skuteczna okazuję się również maseczka na zaskórniki, daje ona jednak jedynie krótkotrwałe efekty i nie usuwa przyczyny powstawania wągrów.

Stanowczo powinniśmy wzbraniać się przed stosowaniem takich metod jak:

  • wyciskanie zaskórników – które skutkuje jedynie rozwojem stanu zapalnego w obrębie zmiany,
  • usuwanie mechaniczne – przyrząd do usuwania zaskórników może wywołać poważny stan zapalny wągrów, który skutkuje znacznym pogorszeniem się wyglądu i kondycji skóry.

Skuteczne usuwanie zaskórników

Za najskuteczniejsze metody walki z niniejszym problemem uznaje się profesjonalne zabiegi kosmetologiczne dostępne w gabinetach medycyny estetycznej.

Peeling na zaskórniki

Peeling chemiczny oparty na działaniu wybranych kawasów (np. salicylowego, migdałowego, pirogronowego lub glikolowego) jest w stanie głęboko oczyścić naszą skórę, a tym samym doprowadzić do skutecznego zwalczenia problemu zaskórników.

Acnelan – skutecznie usuwa zarówno zaskórniki otwarte, jak i zamknięte

Acnelan to zabieg opierający się na działaniu trzech kwasów. Metoda ta uznana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów walki nie tylko z problemem zaskórników, ale również trądzikiem młodzieńczym, który często stanowi źródło kompleksów wśród młodych dorosłych. Acnelan skutecznie oczyszcza nawet głębokie warstwy skóry i nadaje naszej cerze nowy, świeży wygląd.

Peeling kawitacyjny – efektownie zwalcza nawet głębokie zaskórniki

Niniejsza metoda opiera swoją skuteczność o działanie ultradźwięków. W wyniku zabiegu dochodzi do dokładnego usunięcia zanieczyszczeń oraz pozbycia się nadmiernej ilości sebum i zrogowaciałych komórek. W efekcie nasza cera staje się gładka i świeża.

Mikrodermabrazja – pomaga zwalczyć problem zaskórników raz na zawsze

Zabieg diamentowej mikrodermabrazji to jedna z najnowocześniejszych metod peelingu mechanicznego, która skutecznie ściera martwe warstwy naskórka, byśmy mogli cieszyć się efektem gładkiej cery przez długie miesiące.

Do innych skutecznych metod możemy zaliczyć laserowe usuwanie zaskórników, o którym możesz dowiedzieć się więcej podczas standardowej wizyty konsultacyjnej. W trakcie badania dermatolog będzie wstanie ocenić skalę problemu oraz dobrać dla Ciebie idealny zabieg.