Nasi lekarze

Lek. med. Michał Jung jest urologiem, przyjmującym w ramach Poradni Urologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Wykonuje zabiegi RIRS. RIRS jest to małoinwazyjny zabieg, polegający na endoskopowym usuwaniu kamieni oraz nowotworów z układu kielichowo-miedniczkowego nerki – w ramach poradni w Lifemedica, odbywają się konsultacje do tego zabiegu.

Studia medyczne ukończył na Gdańskiej Akademii Medycznej. Przez ponad 2 lata odbywał specjalizację w dziedzinie Chirurgii Ogólnej, a następnie rozpoczął specjalizację w dziedzinie Urologii w Klinice Urologii AMG, uzyskując międzynarodowy tytuł specjalisty (FEBU) w 2014 roku.

W zakresie jego specjalizacji leży m.in. leczenie i zapobieganie wszystkim chorobom układu moczowego i schorzeniom urologicznym, w tym leczenie chorób nerek, nadnerczy, moczowodów, nietrzymania moczu, impotencji oraz leczenie nowotworów.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, a także Fellow of the European Board of Urology (FEBU).

Poradnia Urologiczna Lifemedica

Poradnia Urologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz zapobieganiem wszystkim chorobom układu moczowo-płciowego. Lek. med. Michał Jung jest członkiem zespołu, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w tej specjalizacji bardzo ważne jest pozyskanie zaufania pacjenta, bo sporą część diagnozy można oprzeć na obserwacji i wywiadzie. Oczywiście ważne są też badania krwi, moczu, wykonane USG, ale istotne są również informacje, jakie można uzyskać wyłącznie od pacjenta.

  • Polskie Towarzystwo Urologiczne
  • Fellow of the European Board of Urology (FEBU)