Aktualności

Podologia w Lifemedica powstała, aby szybko nieść specjalistyczną pomoc w przypadku schorzeń stóp. Doskonale wiemy, że takie dolegliwości wiążą się z bólem, dyskomfortem i skrępowaniem – dlatego oferujemy najskuteczniejsze rozwiązania, przynoszące szybką ulgę – zabiegi podologiczne! Nasz podolog to sprawdzony specjalista, który skutecznie zaradzi Twoim problemom ze stopami i wykona przynoszący ulgę, indywidualnie dobrany zabieg podologiczny. Współpracujemy w tym zakresie z Podologami z Clinica Cosmetologica.

W Lifemedica konsultacja przed zabiegami z kosmetologiem-podologiem jest całkowicie darmowa!

Kosmetolog-podolog może następnie wykonać prosty zabieg podologiczny (pedicure, podstawowy zabieg podologiczny, opracowanie frezarką) lub skierować pacjenta do dermatologa-podologa na badanie mykologiczne lub specjalistyczny zabieg.

Chcesz umówić się na konsultację? Zainteresował Cię konkretny zabieg? Zadzwoń do nas: +48 791 604 604

Gdzie Znajdziesz nasze placówki podologiczne?
Z usług podologicznych możesz skorzystać w naszych trzech placówkach, znajdujących się:

Podologia

PODOLOGIA W LIFEMEDICA – OFERTA

Zabiegi wykonywane przez dermatologa-podologa:

 • elektrokoagulacja,
 • laser CO2,
 • kriochirurgia,
 • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy,
 • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
 • laserowe usunięcie części płytki i macierzy,
 • botoks na nadmierną potliwość stóp,
 • badanie mykologiczne.

Zabiegi wykonywane przez kosmetologa-podologa:

 • opracowanie frezarką niewielkich nagniotków/modzeli/odcisków,
 • pedicure,
 • podstawowy zabieg podologiczny.
Zabiegi podologiczne

Zabiegi podologiczne w Lifemedica w znacznej większości wykonuje dermatolog-kosmetolog, a mniej inwazyjne doświadczony kosmetolog podolog.

Podologia: oferta Lifemedica obejmuje najskuteczniejsze i dające najlepszy efekt kosmetyczny zabiegi podologiczne:

 • kriochirurgia,
 • laser medyczny CO2,
 • elektrokoagulacja,
 • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy,
 • laserowe usunięcie części płytki i macierzy,
 • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
 • frezarka,
 • pedicure leczniczy i kosmetyczny,
 • botoks na nadmierną potliwość stóp,
 • badanie mykologiczne.

Zabiegi podologiczne w Lifemedica to szybki i przede wszystkim skuteczny sposób na uciążliwe dolegliwości w obszarze stóp. Umów się na wizytę: +48 791 604 604

Czym zajmuje się podolog w Lifemedica?

Podologia - LifemedicaChcąc lepiej wyjaśnić, kim jest i czym zajmuje się podolog, warto zacząć od tego, czym właściwie jest podologia. Podologia w dosłownym tłumaczeniu oznacza naukę o stopach. To szeroka dziedzina, czerpiąca z innych nauk medycznych, jak np. dermatologia, chirurgia, ortopedia, czy diabetologia. Podologia ma na celu diagnozowanie, leczenie i profilaktykę chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego.
Podolog jest osobą, która kompleksowo zajmuje się dbaniem o zdrowie stóp oraz o to, by prezentowały się estetycznie. W tym celu dobiera i wykonuje odpowiedni zabieg podologiczny. W Lifemedica są to najlepsi specjaliści – dermatolodzy oraz kosmetolodzy.

Podolog – kto to jest i czy musi być lekarzem?

Podolog powinien posiadać fachową wiedzę w zakresie swojej specjalizacji, ale nie musi być to lekarz. Jednakże w Lifemedica znaczną większość zabiegów wykonują dermatolodzy-podolodzy. Konsultacje oraz zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzają natomiast kosmetolodzy-podolodzy. Wybierając placówkę, warto zwrócić uwagę na to, aby zabiegów nie wykonywała osoba bez wykształcenia kierunkowego.
W Lifemedica podolog zajmuje się leczeniem następujących dolegliwości:

 • wrastające paznokcie,
 • nagniotki (odciski, modzele),
 • brodawki (kurzajki),
 • pękające pięty (rozpadliny),
 • zrogowacenia,
 • grzybica,
 • nadmierna potliwość.

To nie wszystko! Poza skutecznymi, specjalistycznymi rozwiązaniami na powyższe dolegliwości, w Lifemedica kosmetolog-podolog wykona także zabiegi podologiczne o charakterze pielęgnacyjnym i profilaktycznym – idealne dla osób pragnących zadbać o profilaktykę stóp i ich estetyczny wygląd. Jest to przede wszystkim podstawowy zabieg podologiczny, pedicure oraz opracowanie frezarką niewielkich zmian.

Podologia w Lifemedica: o darmowych konsultacjach z naszym kosmetologiem

Podologia w Lifemedica to oczywiście nowoczesne zabiegi, ale też skuteczna diagnostyka. Pierwszym krokiem w kuracji jest konsultacja z kosmetologiem-podologiem, która jest darmowa.
Na konsultacji podologicznej w Lifemedica podolog-kosmetolog dowiaduje się więcej o problemie ze stopami pacjenta i wykonuje lub zleca potrzebne badania. Po postawieniu diagnozy, ustala plan dalszego działania – np. dobiera odpowiedni zabieg. Jeżeli jest to zabieg w zakresie pielęgnacji, wykonuje go samodzielnie. W razie konieczności kosmetolog kieruje pacjenta do specjalisty dermatologa-podologa, który wdraża odpowiednią kurację – przeprowadza zabieg podologiczny. W uzasadnionych przypadkach może wykonać wcześniej badanie mykologiczne – na obecność grzybów. Dermatolog w niektórych przypadkach może uznać za przydatne, by pacjent skorzystał z pomocy jeszcze innego specjalisty, np. ortopedy.

Zabiegi podologiczne

Jaki zabieg podologiczny na wrastające paznokcie można wykonać w Lifemedica?

Różnorodna, nowoczesna oferta sprawia, że jesteśmy w stanie zaproponować niemalże każdemu pacjentowi efektywny zabieg podologiczny na wrastające paznokcie. Zapomnij o klamrach, bolesnych i długich kuracjach! W Lifemedica stosowane są najskuteczniejsze rozwiązania na tę przypadłość.. To proste, szybkie procedury – trwają 20 lub 30 minut (w zależności czy wrastanie jest jednostronne, czy obustronne). Wystarczy już jeden zabieg, by pozbyć się problemu wrastającego paznokcia.
Podczas zabiegów usuwany jest jedynie niewielki fragment paznokcia z ziarniną, 80% płytki paznokcia zostaje zachowane. Pacjent nie odczuwa bólu – wcześniej podawane jest znieczulenie. Wszystkie zabiegi na wrastające paznokcie w Lifemedica wykonuje specjalista dermatolog-podolog, korzystając z następujących rozwiązań:

 • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy: dermatolog usuwa wąski fragment płytki paznokcia po stronie wrastania, następnie niszczy komórki macierzy roztworem fenolu,
 • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy: po usunięciu chorobowo zmienionej części płytki, komórki macierzy zostają zlikwidowane prądem,
 • laserowe usunięcie części płytki i macierzy (laser CO2): w pierwszym etapie zabiegu lekarz dokonuje resekcji fragmentu płytki, w drugim etapie działa laserem medycznym CO2 na odsłonięte komórki macierzy.

Wrastające paznokcie to dotkliwy problem, utrudniający chodzenie. Na szczęście można mu zaradzić! Umów się na wizytę: +48 791 604 604

Podologia w Lifemedica: zabiegi na odciski (nagniotki, modzele)

Podologia w Lifemedica obejmuje także zabiegi na odciski/nagniotki/modzele. Odciski budzą dyskomfort estetyczny, mogą również sprawiać ból. Ciężko je usunąć za pomocą domowych metod bez uszkodzenia skóry, poza tym takie zmiany mają tendencję do odrastania. Tymczasem w Lifemedica odciski usuwane są bezboleśnie, skutecznie i praktycznie bezkrwawo, w ciągu zaledwie 20-30 minut! Mniejsze odciski usuwa podolog-kosmetolog frezarką. W przypadku większych zmian zabieg przeprowadza dermatolog-podolog, sięgając po jedną z następujących metod:
kriochirurgia: polega na wymrażaniu zmiany podtlenkiem azotu, co prowadzi do jej obumarcia. Zabieg jest bezbolesny i nie ma potrzeby zastosowania znieczulenia,
elektrokoagulacja: zmiany są niszczone za pomocą prądu. Wcześniej pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe,
laser CO2: zmiany można bardzo precyzyjnie zlikwidować, stosując w tym celu laser medyczny CO2. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Podolog: usuwanie brodawek (kurzajek) w Lifemedica

Leczenie kurzajekPodolog w Lifemedica bez trudu zaradzi także w przypadku brodawek/kurzajek. Brodawki/kurzajki to grudkowe zmiany skórne, wywołane przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Umiejscowione na stopach brodawki są przyczyną bólu podczas chodzenia, poza tym są zakaźne i mogą się przenosić w inne części ciała lub zarażać inne osoby. Można wyeliminować to ryzyko poprzez zlikwidowanie brodawek specjalistycznymi metodami.
W Lifemedica brodawki usuwa dermatolog-podolog, bezpiecznie, szybko i bezboleśnie. Zabiegi trwają tylko 20-30 minut. Są to następujące propozycje:

 • kriochirurgia: nie ma konieczności znieczulenia, zmiany są wymrażane podtlenkiem azotu,
 • elektrokoagulacja: zmiany po wcześniejszym znieczuleniu są likwidowane za pomocą prądu,
 • laser CO2: zmiany zostają odparowane laserem medycznym CO2. Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe.

Leczenie nadpotliwości stóp toksyną botulinową w Lifemedica

Nadmierna potliwość stóp to krępujący problem, nie trzeba jednak być na niego skazanym! Zastrzyki z toksyną botulinową to najskuteczniejsza metoda w leczeniu nadpotliwości stóp. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej powoduje czasowe zablokowanie gruczołów potowych i zahamowanie wydzielanie potu. W Lifemedica zabieg ten wykonuje dermatolog-podolog.

Podologia: badanie mykologiczne (na obecność grzybów) w Lifemedica
W niektórych przypadkach podologia w Lifemedica będzie również obejmować badanie mykologiczne, czyli na obecność grzybów. Próbkę do badań pobiera dermatolog-podolog. Podstawą każdego skutecznego leczenia jest właściwie postawiona diagnoza.

Zabiegi podologiczne? Tylko w specjalistycznym gabinecie! Umów się na zabieg lub konsultację do podologów Lifemedica: +48 791 604 604

Zabiegi podologiczne o charakterze pielęgnacyjnym i profilaktycznym w Lifemedica

Zabiegi podologiczne o charakterze pielęgnacyjnym i profilaktycznym w Lifemedica wykonuje kosmetolog-podolog. Prawidłowa pielęgnacja stóp ma ogromne znaczenie w zapobieganiu późniejszym problemom. Inną płynącą z niej korzyścią jest zadbany, estetyczny wygląd stóp. W Lifemedica pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej pielęgnacji, którą przeprowadzi podolog-kosmetolog współpracujący z dermatologiem. Wybierać można spośród takich zabiegów, jak:

 • pedicure: oprócz starannego wypielęgnowania stóp i ich paznokci zabieg ma działanie terapeutyczne, wspomaga np. leczenie grzybicy,
 • podstawowy zabieg podologiczny: jest to wieloetapowy pedicure podologiczny – podolog opracowuje stopy i ich paznokcie oraz udziela pacjentowi rad odnośnie domowej pielęgnacji. Celem zabiegu jest utrzymanie stóp w dobrym stanie oraz profilaktyka,
 • zabiegi z zastosowanie frezarki: w ten sposób można usunąć np. niewielkie odciski.

Zaufany i sprawdzony podolog w Lifemedica. Dlaczego warto nas wybrać?

Podolog w Lifemedica pomoże Ci skutecznie i szybko zapomnieć o problemach ze stopami! Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści: dermatolodzy-podolodzy oraz kosmetolodzy-podolodzy. Możesz mieć pewność, że wszystkie zabiegi zostaną wykonane profesjonalnie.

Co więcej, wyróżnia nas szeroka, bogata oferta zabiegów podologicznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapoponować efektywne rozwiązanie niemalże w każdym przypadku. Zapomnij o bolesnych i długotrwałych kuracjach. Z naszymi innowacyjnymi propozycjami dolegliwości podologiczne zlikwidujesz błyskawicznie i komfortowo.

Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania lub chciałbyś zadbać o wygląd obszaru stóp, umów się na konsultację w Lifemedica!
Zadzwoń: +48 791 604 604

UWAGA: Uruchomiliśmy konsultacje telemedyczne - szczegóły