Poradnie

Poradnia dermatologiczna jest oparta o kilku doświadczonych dermatologów, wenerologów, a także ekspertów w zakresie leczenia chorób wewnętrznych i innych specjalistów. Zajmujemy się wszystkimi chorobami skóry oraz przydatków, a także najbardziej skomplikowanymi przypadkami pacjentów z całej Polski.

 

Poradnia dermatologicznaPoradnia dermatologiczna to jednak nie tylko leczenie manifestacji skórnych różnych chorób. Często wynikają one bowiem z chorób wewnętrznych, nieodpowiedniej diety czy innych schorzeń. Poradnia dermatologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce w którym pracują także m.in. dietetycy. Problemy ze skórą przytrafiają się średnio trzy razy w ciągu życia każdego człowieka. Często szukanie wtedy pomocy u lekarza ogólnego na niewiele się zda. Zwłaszcza, że najczęściej na taką wizytę także trzeba czekać. Lepiej od razu udać się do poradni dermatologicznej. Nie tylko w przypadku zmian alergicznych na skórze, spowodowanych np. nieodpowiednim odżywianiem, czy uczuleniem na czynniki zewnętrzne. Mogą one mieć przeróżną etiologię i rolą lekarza jest właśnie usunięcie przyczyn, a nie skutków.

  • Nasi doświadczeni lekarze zajmują się także leczeniem wyprysków i trądziku występującego w czasie dojrzewania. Do ich zadań należy również leczenie chorób przewlekłych, np. w postaci łuszczycy. Prawidłowe leczenie jest niezwykle istotne nie tylko ze względu na usunięcie objawów choroby, ale również uniknięcie blizn, które mogą się po nich pojawić.
  • Na szczęście usunięcie blizn także jest możliwe, dzięki stosowanym u nas nowoczesnym technikom laserowym. W Poradni dermatologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku zajmujemy się bowiem również dermatologią kosmetyczną.
  • Zakres pracy ekspertów z naszej poradni to jednak nie tylko leczenie, ale również profilaktyka. Nie tylko przed groźnymi chorobami dermatologicznymi i wenerologicznymi, ale również podrażnieniami skóry wynikającymi np. z używania nieodpowiednich kosmetyków. Zawsze można je dobrać do typu skóry, co pozwoli na uniknięcie uczuleń i reakcji alergicznych.

 

Poradnia dermatologiczna miejsce w którym  leczymy nie tylko choroby skóry

 

Warto jednak pamiętać, że problemy skórne nie zawsze są reakcją alergiczną czy chorobą samej skóry, ale wynikają z chorób wewnętrznych. Zazwyczaj lekarz dermatolog leczy tylko choroby skóry, ale korzystając z Poradni dermatologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku można liczyć na kompleksową opiekę. Dzięki pomocy lekarzy różnych specjalności, zmierzymy się nie tylko z chorobami skóry, ale również powodującymi je przyczynami. Leczymy bowiem również choroby zakaźne, onkologiczne i wewnętrzne.

 

Z jakimi objawami zgłosić się do Poradni dermatologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica

 

Nie wolno lekceważyć żadnych problemów skórnych, ani wynikających z nich dolegliwości. Najczęściej pacjenci popełniają podstawowy błąd, czyli czekają aż objawy same przejdą. To zła decyzja, z dwóch powodów. Przede wszystkim zdecydowana większość chorób sama nie mija, a nawet jeśli stanie się tak, że objawy nie są już dokuczliwe, nie oznacza to, że choroba minęła. Dlatego tak istotna jest diagnoza lekarza specjalisty, który będzie mógł zaordynować szybkie wdrożenie skutecznego leczenia. Jeśli na naszej skórze pojawiły się wykwity skórne w postaci trądziku, krost, grudek, plam, pęcherzyków, bąbli, guzków czy rumieni, lub narośla, owrzodzenia skóry, świąd i przedwczesne łysienie, warto zgłosić się do Poradni dermatologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. Wykonujemy też pełną gamę zabiegów laserowych.