Poradnie

Poradnia hepatologiczna

Poradnia hepatologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce w którym zgromadziliśmy zgrany zespół specjalistów w zakresie chorób wątroby, dróg żółciowych oraz pęcherzyka żółciowego. Badamy, leczymy i zapobiegamy nie tylko objawom choroby, ale przede wszystkim przyczynom. W chorobach wątroby najważniejsze jest bowiem poprawne rozpoznanie, bo choroba często przebiega początkowo bezobjawowo i szybko rozpoczęta terapia ma największe szanse powodzenia.

 W naszej poradni mamy hepatologów, specjalistów chorób zakaźnych, a także gastroenterologów. To lekarze zajmujący się szerokim zakresem chorób, także wirusowym zapaleniem wątroby. Największym problemem diagnostycznym jest w tym przypadku częsty brak objawów. Wiele chorób manifestuje się dopiero wtedy, gdy pojawiają się ich powikłania. Dopiero podczas leczenia, diagnozowania i oceny można znaleźć ich przyczynę. Niestety, w wielu przypadkach mogą one już być nieodwracalne, więc warto powierzyć swoje zdrowie doświadczonym specjalistom z Centrum Zdrowia Lifemedica.

Szybka diagnoza i wdrożenie odpowiedniej terapii może pomóc w zatrzymaniu choroby oraz ograniczeniu efektów ubocznych. To ważne nie tylko dla zdrowia, ale czasami także życia.Co ważne, rozwój medycyny i farmakologii sprawił, że już teraz możliwe są terapie chorób wątroby, które w żaden sposób nie wpływają na jakość życia chorego. Są przy tym skuteczniejsze niż ich poprzednia generacja i w pełni bezpieczne dla pacjentów. W Poradni hepatologicznej zapewniamy dostęp do lekarzy, którzy na bieżąco poszerzają swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne, regularnie uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych sympozjach, szkoleniach oraz konferencjach. Diagnoza stawiana jest szybko, a pacjent otrzymuje pełną informację w zakresie możliwych metod leczenia. Wspólnie wybieramy najlepszą z nich, biorąc pod uwagę także inne dolegliwości, które mogą mieć wpływ na ogólny stan zdrowia oraz reakcję organizmu na zastosowaną terapię. W każdym z przypadków podchodzimy do sprawy indywidualnie. Konieczne jest bowiem zaznajomienie chorego z istotą zaburzeń.

 

Poradnia hepatologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica – choroby które leczymy

 

W Poradni Hepatologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica zajmujemy się wszystkimi chorobami wątroby. Kiedy warto zgłosić się do specjalisty? Na pewno w każdym przypadku, gdy mamy nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych. Nasi lekarze specjaliści pomogą także zmagającym się z chorobami infekcyjnymi: ostrym i przewlekłym zapaleniem wątroby (HBV, HCV, HAV) oraz zapaleniem wątroby o etiologii EBV, CMV.

 

Leczymy także choroby genetyczne, do których należą m.in. choroba Wilsona, hemochromatoza oraz choroby autoimmunologiczne, jak autoimmunologiczne zapalenie wątroby. W zakresie naszych działań jest również pomoc chorym na pierwotną marskość żółciową (PBC), pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych (PSC) i wszystkie choroby wynikające z nadużywania alkoholu oraz otyłości. To m.in. alkoholowa choroba wątroby (ALD), niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD), marskość wątroby, zapalenia wątroby. Wraz z onkologiem i chirurgiem możemy też leczyć guzy wątroby i raka wątrobowo-komórkowego.