Poradnie

poradnia kardiologicznaPoradnia kardiologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce oferujące kompleksową obsługę osób z chorobami i dolegliwościami kardiologicznymi. Leczymy, diagnozujemy i zapobiegamy wadom serca zarówno wrodzonym, jak i nabytym. Dzięki szerokiemu gronu ekspertów z wszystkich specjalizacji lekarskich, gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najnowocześniejszego na świecie sprzętu.

 

Nasi doświadczeni kardiolodzy zajmują się całym układem krążenia: nie tylko sercem i jego chorobami, ale też naczyniami krwionośnymi, czyli żyłami i tętnicami. Leczą zarówno wady wrodzone u dzieci oraz dorosłych, a także nabyte. Zatrudniamy tylko doświadczonych specjalistów, o bogatym dorobku naukowym oraz klinicznym. Dzięki temu w Poradni Kardiologicznej Centrum Zdrowia można liczyć na szybką i trafną diagnozę oraz pogłębione konsultacje z ekspertami w zakresie neurologii, pulmonologii, angiologii czy hipertensjologii.

W uzasadnionych przypadkach i bardzo skomplikowanych schorzeniach, powołujemy zespół ekspertów, który holistycznie zajmuje się pacjentami, uczestnicząc w konsyliach.

 

Poradnia kardiologiczna – Specjalne zadania i metody kardiologiczne

Praca kardiologa nie kończy się bowiem na postawieniu diagnozy i przepisaniu odpowiednich leków, bądź zaordynowania operacji. Musi być specjalistą w zakresie chorób naczyń krwionośnych, mięśnia sercowego oraz całego układu krążenia. Nierzadko też wydaje opinie o przydatności czy odporności zawodowej badanej osoby. Decyduje także o możliwości uprawiania sportu i to nie tylko przez zawodowców. Zwraca szczególną uwagę na obciążenia układu krwionośnego w czasie rehabilitacji lub podczas przewlekłych chorób. Coraz częściej sukcesy kardiologów zależą od możliwości i umiejętności korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań. Zwłaszcza w zakresie diagnostyki oraz możliwości przeprowadzania zabiegów, które są coraz bardziej skuteczne i krótsze. W kardiologii używa się także ultradźwięków i laserów. Codziennością jest echokardiografia czy koronografia (cewnikowanie serca).

Choroba wieńcowa i inne schorzenia 

Poradnia Kardiologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica zajmuje się wszystkimi chorobami i dolegliwościami kardiologicznymi, ale zdecydowanie najczęściej diagnozowanym schorzeniem jest choroba wieńcowa. Jest tak zarówno na Pomorzu, w Polsce, jak i na całym świecie. Jest to choroba niezwykle groźna, bo jej bezpośrednim następstwem może być zawał serca. Dlatego warto zacząć leczyć ją jak najszybciej, pod bezpośrednim nadzorem najlepszych fachowców. Najczęściej stosuje się terapie inwazyjne, do których zalicza się zabiegi przęsłowania naczyń wieńcowych, które są przeprowadzane przez chirurgów lub też przezskórne interwencje wieńcowe, jakie wykonują kardiolodzy inwazyjni. Można w ten sposób zaimplantować stenty. Zawsze wcześniej przeprowadza się badanie angiograficzne, co pozwala na zapoznanie się z anatomią naczyń wieńcowych.

Kolejną z często diagnozowanych dolegliwości są zaburzenia rytmu serca. Może to objawiać się migotaniem przedsionków. Nieco rzadziej pojawiają się choroby zastawek serca, choroby mięśnia serca i zapalne choroby serca (zapalenie wsierdzia, zapalenie mięśnia sercowego).