Poradnie

Poradnia leczenia chorób płciowychDzięki współpracy lekarzy wenerologów, dermatologów, ale także lekarzy innych specjalności, możemy zapewnić kompleksową opiekę pacjentom, którzy cierpią z powodu chorób płciowych. Poradnia leczenia chorób płciowych Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce do którego warto zgłosić się w każdym przypadku, gdy na narządach płciowych lub w ich okolicach pojawiają się niepokojące zmiany.

Dermatologia i wenerologia to dziedziny pokrewne, ale coraz częściej lekarze specjalizują się w wąskich dziedzinach. Rozwój medycyny jest bowiem tak szybki, że ekspercka wiedza jest coraz szersza, a konieczność samokształcenia na najwyższym poziomie sprawia, że niezbędne staje się skupienie na konkretnych dziedzinach. Dzięki temu lekarze są coraz lepiej przygotowani i coraz łatwiej przychodzi im leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Z drugiej strony konieczne staje się tworzenie zespołów eksperckich, opartych na wiedzy wielu specjalistów.

Właśnie taki zespół powstał w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. Dzięki temu możemy diagnozować, leczyć i zapobiegać wszystkim chorobom płciowym. Zajmujemy się więc chorobami spowodowanymi przez wirusy, bakterie, grzyby oraz pasożyty. Wirusy wywołują m.in. opryszczkę, AIDS (wirus HIV), brodawczaka (wirus HPV), białaczkę z komórek T (wirus HTLV) czy mononukleozę. Bakterie są przyczyną kiły, rzeżączki, chlamydiozy i czerwonki. Grzyby powodują kandydozę, drożdżycę i grzybicę, a pasożyty świerzb, amebiozę, pełzakowicę, rzęsistkowicę oraz wszawicę łonową.

Kiedy odwiedzić Poradnię chorób płciowych w Centrum Zdrowia Lifemedica?

 Do specjalistów z Poradni chorób płciowych należy zwrócić się w przypadku, gdy zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany na narządach płciowych lub w ich bezpośrednich okolicach. Nie wolno lekceważyć najmniejszych objawów u siebie, ale także u partnera seksualnego, bo choroby weneryczne mogą rozwijać się z różną szybkością nie tylko w zależności od płci, ale też konkretnej osoby. Na postępy choroby ma wpływ szereg czynników, począwszy od predyspozycji genetycznych, a skończywszy na ogólnej odporności. Poza tym wiele chorób wenerycznych w pierwszej fazie przebiega bezobjawowo, co może być złudne.

Warto pamiętać, że nawet w przypadku pozornego ustąpienia objawów na narządach płciowych, może dojść do ich eskalacji w niedalekiej przyszłości. Zwłaszcza jeśli w porę nie podejmiemy leczenia. To też otwarta droga do komplikacji, wśród których jest nie tylko dyskomfort lub uniemożliwienie odbywania stosunków płciowych, ale też realne zagrożenie zdrowia i życia.

 Jak rozpoznać choroby weneryczne? Pierwszymi objawami nie muszą być zmiany skórne w postaci  wyprysków, złuszczeń skóry, zaczerwienień czy wrzodów. Często pierwszym i jedynym objawem jest swędzenie. Należy też obserwować kolor i intensywność wydzielin. Jeśli zmienia się kolor, a nawet zapach moczu, warto skonsultować się ze specjalistą.