Poradnie

Poradnia leczenia chorób zakaźnychPoradnia leczenia chorób zakaźnych Centrum Zdrowia Lifemedica to zespół najwyższej klasy specjalistów, zajmujących się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką wszystkich chorób zakaźnych, które zostały wywołane przez drobnoustroje: wirusy, bakterie lub grzyby. Choroby zakaźne są też powodowane przez toksyny, które są wydzielane przez drobnoustroje oraz pasożyty bytujące w organizmie.

Poradnia leczenia chorób zakaźnych Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to lekarze chorób zakaźnych, wewnętrznych, interniści, neurolodzy oraz zajmujący się wakcynologią. Zajmują się bowiem bardzo szerokim działem medycyny, który obejmuje leczenie, diagnostykę i zapobieganie wszystkim zakażeniom wirusowym i bakteryjnym. W ich zakresie jest też diagnozowanie i leczenie neuroinfekcji, a także wszystkich chorób spowodowanych przez pasożyty, grzybic głębokich i układowych, a nawet zakażeń wirusem HIV. Choroby zakaźne to również przywiezione z tropików, które są u nas rzadko spotykane.

Z jakimi objawami zgłosić się do Poradni leczenia chorób zakaźnych Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Przy infekcjach często trudno na pierwszy rzut oka ocenić ich przyczyny. Najczęściej jednym z objawów jest gorączka, która wzmaga się w nocy. Towarzyszyć jej może kaszel, biegunka, zawroty głowy, osłabienie, w niektórych przypadkach nawet także utrata przytomności.

Gdy dochodzi do zakażenia organizmu, pojawia się też żółtaczka, bóle w klatce piersiowej oraz wykwity na skórze. Intensywność oraz charakter objawów zależy od tego jaki organ jest zakażony. Inaczej jest w przypadku, gdy zakażona jest skóra, inaczej gdy drogi oddechowe, układ pokarmowy, moczowy, czy zapalenie dotyczy mięśnia sercowego lub wsierdzia. Lekarz chorób zakaźnych leczy również zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, obniżenia odporności, a nawet choroby weneryczne. Dlatego w naszej poradni korzystamy także ze stałej współpracy z lekarzami dermatologami i wenerologami.W przypadku chorób zakaźnych nie można bowiem dopuścić do powikłań, które mogą być znacznie bardziej groźne od pierwotnych chorób. Jest tak choćby w przypadku ospy wietrznej, świnki, odry czy różyczki, które pojawiają się zazwyczaj w młodym wieku. Jeśli jednak zachorują osoby dorosłe, przebieg choroby może być znacznie groźniejszy. U dorosłych nie tylko objawy są trudniejsze do przezwyciężenia, ale sama diagnoza choroby nie jest łatwa. Choroba ma bowiem niecharakterystyczne objawy, a poza tym zdarza się, że lekarze nie spodziewają się jej u osoby dorosłej. Dlatego warto wybrać placówkę, w której na miejscu – tak jak w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku – można szybko wykonać badania diagnostyczne: immunologiczne, serologiczne i molekularne.

Poradnia leczenia chorób zakaźnych najczęściej zajmuje się leczeniem takich chorób i dolegliwości, jak grypa, żółtaczka, ospa, opryszczka, świnka, różyczka, odra, angina, kiła, półpasiec, mononukleoza i AIDS. Choroby zakaźne najczęściej przenoszone są przez ludzi i to oni są źródłem kolejnych zakażeń. Drobnoustroje mogą jednak także rozprzestrzeniać się dzięki kleszczom, komarom i muchom.