Poradnie

Wypadanie włosów przez lata było traktowane jako naturalne następstwo podeszłego wieku i starzenia się organizmu. Jednak włosy wypadają też młodym osobom.

Zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Można z tym walczyć, korzystając z eksperckiej wiedzy lekarzy specjalistów w takim miejscu jak Poradnia leczenia łysienia. Dzięki wsparciu Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku, możemy korzystać z nowoczesnych urządzeń, które zapewniają szybsze od standardowych efekty.

poradnia leczenia łysieniaWypadanie włosów nie zawsze związane jest z wiekiem. Przyczyny dolegliwości mogą być różnorodne. Wymienia się wśród nich m.in. kłopoty hormonalne, ale włosy wypadają także w wyniku powikłań, spowodowanych przyjmowaniem części leków. Może do niego doprowadzić nawet niewłaściwa pielęgnacja włosów, a także osłabienie organizmu. Ma to miejsce przede wszystkim w skrajnych sytuacjach, w których dochodzi do łącznego oddziaływania kilku z tych przyczyn. Włosy kobiet wypadają więc najczęściej podczas ciąży lub w okresie menopauzy, co ma też związek z zaburzoną gospodarką hormonalną. Łysienie u mężczyzn ma najczęściej charakter genetycznie uwarunkowany. To łysienie androgenowe, albo spowodowane poprzez choroby ogólnoustrojowe lub choroby skóry.

Poradnia leczenia łysienia Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku – Zabiegi 

Wypadanie włosów nie jest jednak faktem, który trzeba zaakceptować. Można zastosować jeden z szeregu nowoczesnych zabiegów, które pozwalają na zniwelowanie objawów, albo ich całkowite wyeliminowanie. Dzięki szybko rozwijającej się medycynie, mamy do wyboru kilka technologii, które pozwalają na walkę z wypadaniem włosów. W Poradni leczenia łysienia Centrum Zdrowia Lifemedica zaczynamy od konsultacji ze specjalistami, a potem przechodzimy do diagnostyki i terapii w postaci trichoskopii (TrichoLAB™), trichogramu, biopsji, mezoterapii cienkoigłowej, osocza bogatopłytkowego, Kriomasażu Cryo-S mini, Dermapen 3™, Dermojet®, karboksyterapii Reology2 oraz UVA/UVB/PUVA terapii.