Poradnie

Poradnia leczenie trądzikuJeszcze niedawno pokutowało przekonanie, że leczenie trądziku prowadzi się wyłącznie u nastolatków, a jeśli dojdzie do zmian w postaci blizn, pozostaną już one na całe życie. Nic bardziej mylnego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik laserowych w Poradni leczenia trądziku Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku można usunąć także blizny, które pojawiły się wiele lat temu.

 Faktem jest jednak, że trądzik należy leczyć, a nie czekać aż objawy same przejdą. Pojawia się on bowiem u niemal 80% społeczeństwa, więc jest to problem wielkiej wagi. Zwłaszcza, że co najmniej co czwarta zmagająca się z nim osoba wymaga leczenia przez specjalistę dermatologa. Wbrew powszechnemu przekonaniu wypryski pojawiające się na twarzy nie są tylko przejściowym kłopotem. Jeśli w porę nie zareagujemy, przekształcą się w blizny, które przez długi czas będą obciążeniem estetycznym, a w niektórych przypadkach także psychologicznym.

Poradnia leczenia trądziku Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce w którym leczymy nie tylko trądzik, ale także blizny potrądzikowe, które są jego następstwem. Ważne jest także to jakiego rodzaju są to blizny, bo też dzielą się one na różne rodzaje. Niekiedy terapia możliwa jest tylko w początkowej fazie ich rozwoju. W przypadku keloidów i blizn przerosłych należy działać jak najszybciej, ale dzięki technikom laserowym, usunięcie blizn możliwe jest także wiele lat po ich pojawieniu się. Jeśli jednak blizny będą duże, ich całkowite usunięcie może nie być możliwe. Stosowane przez nas rozwiązania sprawiają jednak, że można ograniczyć je w takim stopniu, że będą praktycznie niewidoczne.

Metody leczenia blizn potrądzikowych

Blizn potrądzikowych nie leczy się w każdym przypadku tak samo. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Wybór terapii uzależniony jest bowiem od cech specyficznych. Najczęściej też metody się łączy, bo dzięki uzupełnianiu się, można osiągnąć zdecydowanie najlepsze efekty. Pod uwagę należy wziąć typ blizny, wiek pacjenta, występujące u niego choroby i inne schorzenia, zwłaszcza dermatologiczne i przewlekłe.

Warto też pamiętać, że Poradnia leczenia trądziku Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku dysponuje najnowocześniejszym sprzętem renomowanych marek, co zapewnia nie tylko skuteczną terapię, ale również pełen komfort pacjenta, nad którym czuwa kadra doświadczonych lekarzy specjalistów.

Leczenie blizn potrądzikowych

Nie każdy rodzaj blizn potrądzikowych usuwa się przy pomocy laserów. W niektórych przypadkach znacznie lepsze efekty zapewnia mikrodermabrazja. Stosuje się też kriochirurgię i elektrochirurgię. Najczęściej terapia składa się jednak z co najmniej dwóch rodzajów leczenia. Skraca to jej czas i znacząco podnosi skuteczność. Można więc wprowadzić preparaty z witaminy E i C oraz pochodne hydrochinonu. Taką farmakoterapię przeplata się mikrodermabrazją, laserochirurgią oraz koblacją. Do wyboru jest też dermabrazja chemiczna, laserowa lub mechaniczna, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne.

Najczęściej wybierane jest laserowe usuwanie blizn, które stosować można nawet wiele lat po tym, jak się pojawiły. Blizny potrądzikowe znikają po serii kilku zabiegów. Blizny zanikowe są laserem spłycane, a przerosłe i keloidy spłaszczane. Laser zmniejsza też ryzyko nawrotowego pojawienia się blizn.