Poradnie

Poradnia leczenia wypadania włosówZespół doświadczonych lekarzy z Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku stworzył  Poradnię leczenia wypadania włosów ze względu na wciąż rosnące problemy w tym zakresie coraz większej liczby pacjentów. Wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet zaczyna się coraz wcześniej, ale dzięki nowoczesnym metodom można je powstrzymać.

UWAGA: Specjalnie dla Pacjentów z problemami łysienia, wypadania włosów uruchomiliśmy portal wraz z Clinica Dermatologica – który w jednym miejscu pokazuje wszelkie możliwe usługi medyczne z zakresu trychologii – zapraszamy: Wypadanie Włosów – DR TRYCHOLOG

Rosnące kłopoty z wypadaniem włosów mają rożne przyczyny. Nie da się ich jednoznacznie określić, bo każdy przypadek należy traktować indywidualnie. I tak właśnie podchodzimy do naszych pacjentów w Poradni leczenia wypadania włosów Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. Od dokładnej diagnozy przyczyn zależy bowiem skuteczność terapii, a także jej długość.

  • Wśród najczęściej występujących przyczyn wypadania włosów wymienia się kłopoty hormonalne. Mogą one być spowodowane przebytą ciążą i porodem lub okresem menopauzy. Najczęściej nakłada się na to osłabienie, a nawet wyjałowienie organizmu. Pojawiają się więc kłopoty z paznokciami, włosami oraz zwiększa się ogólna podatność na infekcje.
  • Włosy wypadają coraz większej liczbie mężczyzn oraz kobiet. Jest to bowiem nie tylko efekt zmian hormonalnych. Może być również wywołane reakcją na stosowanie części farmaceutyków, a nawet kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Nie każdy reaguje bowiem tak samo na dane produkty.
  • Łysienie u mężczyzn najczęściej jest uwarunkowane genetycznie i jest łysieniem androgenowym. Może być również następstwem chorób dermatologicznych skóry głowy lub chorób ogólnoustrojowych.

Poradnia leczenia wypadania włosów – Kiedy wizyta?

Najważniejszy jest jednak fakt, że wypadanie włosów można powstrzymać. Leczenie łysienia możliwe jest dzięki stale i szybko rozwijającej się medycynie. W Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku stosujemy najnowocześniejsze terapie oparte na sprzęcie renomowanych firm medycznych, dostarczających urządzenia do wiodących klinik na świecie. Nasi lekarze regularnie uczestniczą w krajowych i międzynarodowych konferencjach, zjazdach, sympozjach i szkoleniach. Będąc członkami renomowanych stowarzyszeń eksperckich mają stały dostęp do wszystkich nowinek, które uzyskały obiecujące efekty podczas praktyki klinicznej. Dzięki temu możemy zaoferować leczenie na najwyższym, światowym poziomie.

Poradnia leczenia wypadania włosów to miejsce w którym proponujemy pełną paletę zabiegów, które pozwolą powstrzymać przerzedzającą się fryzurę. Nasi specjaliści, stosujący nowoczesną diagnostykę oraz terapie, wykonują m.in. konsultacje trychologów, trichoskopię (TrichoLAB™), trichogram, biopsję, mezoterapię cienkoigłową, badania laboratoryjne we współpracującym z nami laboratorium Academic Lab, osocze bogatopłytkowe, Dermapen 3™, Dermojet®, karboksyterapię Reology2, iniekcje triamcinolone acetonide (KENALOG)  oraz UVA/UVB/PUVA terapię i kriomasaż Cryo-S mini w wypadaniu włosów.