Poradnie

Poradnia urologicznaPoradnia urologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to miejsce w którym oferujemy pełen zakres badań, doradztwa, konsultacji oraz zabiegów, które dotyczą układu moczowo-płciowego. Dzięki stałej współpracy z lekarzami specjalizującymi się w wielu zakresach medycyny, zajmujemy się także najbardziej skomplikowanymi przypadkami chorób i dolegliwości, z którymi zmagają się pacjenci z całej Polski.

Dolegliwości dotyczące układu moczowo-płciowego wciąż są w Polsce rzadko diagnozowane we wczesnym stadium rozwoju choroby. Przede wszystkim ze względu na uwarunkowania kulturowe i towarzyszący im wstyd. Coraz szybciej się to zmienia, ale wciąż nie brakuje pacjentów, którzy nie zgłaszają się do lekarza po zauważeniu pierwszych nieprawidłowości, czekając na to aż choroba sama przejdzie. W zdecydowanej większości przypadków nie przechodzi, ale opóźnione postawienie diagnozy sprawia, że leczy się ją trudniej i najczęściej dłużej.

Z czym do Poradni Urologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Leczymy i zapobiegamy wszystkim chorobom układu moczowo-płciowego. Najczęściej pojawiają się stany zapalne oraz różnego rodzaju infekcje. Prowadzimy też diagnostykę i pomoc w zakresie nietrzymania moczu, impotencji oraz nowotworów. Wbrew powszechnemu nieraz mniemaniu, kłopoty urologiczne nie dotyczą wyłącznie mężczyzn, więc wśród naszych pacjentów są też kobiety. Prawdą jest jednak, że to u panów dolegliwości urologiczne zdarzają się najczęściej. I są to też przypadki najbardziej skomplikowane, bo układ moczowy mężczyzn w dużym stopniu pokrywa się z układem płciowym. Dolegliwości mogą więc być szersze: zapalenie i infekcja mogą towarzyszyć impotencji, kłopoty ze wzwodem z zapaleniem nadnerczy itd. Zajmujemy się też chorobami nerek, moczowodów, pęcherza.

Przygotuj się do wizyty w Poradni urologicznej w Gdańsku

  • Przede wszystkim warto pamiętać, że urolog czy specjalista Poradni urologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku w innym zakresie, to lekarz, którego obowiązuje tajemnica lekarska, ale także profesjonalista z doświadczeniem. A to sprawia, że nawet w najbardziej intymnych dla pacjenta sytuacjach skupi się na rozwiązaniu problemu medycznego. Nie ma tu miejsca na wstyd, czy skrępowanie. Także dzięki wysokim umiejętnościom interpersonalnym, na które zwracamy baczną uwagę podczas rekrutacji, nasi specjaliści są tak często wybierani przez pacjentów.
  • Na wizytę warto zabrać wyniki wszystkich dotychczasowych badań: moczu, krwi, USG. Należy również mieć wiedzę o ostatnio stosowanych lekach, a także ostatnich objawach choroby. W tym przypadku niezbędna jest konkretna wiedza przekazywana przez pacjenta. Czasami warto nawet przed przyjściem do lekarza sporządzić notatki, zwłaszcza jeśli obawiamy się, że takie spotkanie może być dla nas mimo wszystko stresujące. Im więcej szczegółów przekażemy lekarzowi, tym trafniej i szybciej dobierze kierunkową terapię, która pozwoli pozbyć się dolegliwości.

Z jakimi problemami do Poradni urologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica?

Poradnię urologiczną należy odwiedzić od razu po zaobserwowaniu jakichkolwiek zmian w zakresie pracy układu moczowo-płciowego. Nawet jeśli nie towarzyszy im ból. Należy do nich m.in. nietrzymanie moczu, zmiany koloru i zawartości moczu, a także znacznie częstsze lub rzadsze jego oddawanie niż dotychczas. Alarmujące jest też pojawienie się w moczu krwi, ropy, piany. Należy też zwrócić uwagę na uczucie parcia na pęcherz i nie wynikające z niego oddawanie moczu. Warto też obserować jądra i ich bezpośrednie okolice. Jeśli dochodzi w ich obrębie do jakichkolwiek zmian – wizyta w Poradni urologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku jest konieczna.