Aktualności

Pod patronatem marszałka województwa pomorskiego i przy udziale kilkudziesięciu podmiotów z wielu branż powstaje Bałtycki Klaster Turystyki Zdrowotnej. Będzie promował Pomorze głównie za granicą, by ściągać do nas klientów zainteresowanych zabiegami medycznymi oraz SPA. W Polsce są one tańsze nawet o 80% niż np. w Skandynawii.

Turystyka medyczna jest coraz silniej rozwijającym się trendem i może stać się mocną stroną Pomorza. Zwłaszcza, że mamy doskonałe i tanie lotnicze połączenia z wieloma miastami, m.in. w Skandynawii, gdzie usługi medyczne są znacznie droższe, niż w Polsce. Z uwagi na wysoki poziom usług, zabiegi w Polsce wybiera też wielu naszych sąsiadów ze wschodu.

Jesteśmy o ok. 50% tańsi niż konkurencja ze Skandynawii, a za wysokospecjalistyczne zabiegi mieszkańcy np. Szwecji zapłacą nawet 80% mniej niż u siebie. Musimy ich tylko przekonać, że mogą tu liczyć na wysoki standard obsługi oraz jej kompleksowość – mówi prezes zarządu w firmie Trendmed Hanna Bruno, która odpowiada za stworzenie Bałtyckiego Klastra Turystyki Zdrowotnej.

Dlatego stworzony zostanie m.in. kodeks dobrych praktyk, jakich będą musiały trzymać się firmy, które będą promowane przez powstającą przy udziale Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego instytucję. Będzie ona skupiać na co dzień rywalizujące o klientów placówki, jak hotele czy przychodnie, które połączą siły, by pozyskać jak najwięcej klientów dla regionu. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że może to zmienić postrzeganie Pomorza za granicą, jako regionu doskonałego do odwiedzenia, ale nie tylko ze względu na położenie geograficzne oraz spuściznę historyczną.

Członkowie klastra będą musieli spełnić wysokie wymagania. Konieczna będzie m.in. pełna obsługa w języku obcym, tłumaczenie dokumentów czy określone standardy zachowań. Kto nie sprosta wytycznym, nie będzie promowany jako członek klastra.

Na pewno dla nas nie będzie to trudne. Zatrudniamy lekarzy władających językami obcymi, niektórzy mówią nawet w kilku, co w tej grupie zawodowej nie jest niczym niezwykłym. Dla poczucia pełnego komfortu pacjenta jesteśmy w stanie zatrudnić dodatkowo tłumacza, który wraz z doświadczonym lekarzem rozwieje jego wszelkie wątpliwości. Już teraz odwiedzają nas klienci zza granicy, którzy jednak dowiadują się o wysokim poziomie lekarzy w Polsce głównie od znajomych. Najwyższy czas przedstawić im kompleksową ofertę, obejmującą także hotele, a może i zwiedzanie Trójmiasta po zabiegu – dodaje dr Igor Michajłowski, właściciel Centrum Zdrowia Lifemedica.

Więcej informacji:

http://baltyckiklaster.pl/

Igor Michajłowski, prezes zarządu Centrum Zdrowia Lifemedica: tel. 793 222 772