Aktualności

Już niedługo w jednym miejscu będzie można zrobić kompleksowe badania, wykonać zabieg, wyniki odebrać w znajdującym się w kompleksie laboratorium, a leki wykupić w mieszczącej się tu aptece. Powstaje centrum zdrowia Life Medica, które jest efektem naturalnego rozwoju przychodni Clinica Dermatologica.

Dwa lata temu nieopodal Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Curie-Skłodowskiej 3 powstała Clinica Dermatologica. Duża liczba przyjmowanych pacjentów szybko przełożyła się na rozwój placówki oraz zatrudnienie kolejnych dermatologów. Dobór lekarzy jest właśnie kluczem do sukcesu i podobnie jest w Life Medica, gdzie będą przyjmowali lekarze wielu innych specjalności.

– Spora grupa dermatologicznych pacjentów wymaga wykonania badań laboratoryjnych. Na miejscu stworzyliśmy więc laboratorium ACADEMIC LAB, gdzie pacjent może od razu wykonać wszystkie niezbędne badania. Jednak i to okazało się za mało, ponieważ w wielu przypadkach dla postawienia rozpoznania niezbędne są liczne konsultacje innych specjalistów i musieliśmy kierować pacjentów do różnych miejsc, co nie jest dla nich wygodne – zdradza kulisy powstania przychodni dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel przychodni Life Medica.

Pomysł szybko nabiera realnych kształtów, ale dobór współpracowników jest niezwykle istotny, więc może być czasochłonny. Life Medica nie ma być bowiem jedynie kolejną placówką medyczną na trójmiejskim rynku, ale luksusowym miejscem, w którym będą przyjmować lekarze, mający bogate doświadczenie w praktycznej medycynie. Zależy nam na skonsolidowaniu kompetentnego zespołu wybitnych specjalistów. Zespół będzie dobrany w taki sposób, by każdy pacjent mógł liczyć na kompleksową obsługę oraz konsultacje z uznanymi ekspertami w swych dziedzinach.

W planach są między innymi konsylia medyczne, podczas których pacjent będzie diagnozowany przez kilku lekarzy i na podstawie wiedzy specjalistów powstanie niezależna opinia, która z pewnością wielowątkowo opisze dolegliwości i zalecenia. Wszystko w jednym miejscu i jednego dnia. Bez niepotrzebnych stresów, odwiedzania różnych klinik i umawiania się na kolejne wizyty.

Więcej dobrych informacji już wkrótce!