Specjalizacje

Medyczne statystyki wykazują, że przeciętnie mamy trzykrotne problemy dermatologiczne podczas naszego życia. Często lekarz ogólny niewiele może w takim przypadku poradzić, więc lepiej od razu udać się do specjalisty dermatologa. Pomoże on w przypadku zmian alergicznych na skórze, spowodowanych np. nieodpowiednim odżywianiem, czy uczuleniem na czynniki zewnętrzne. Leczy trądzik i nadmierną liczbę wyprysków w czasie dojrzewania. W zakresie jego zainteresowań są też wszystkie inne, znacznie poważniejsze dolegliwości, spowodowane np. przez łuszczycę. Dzięki opiece wyspecjalizowanego w chorobach skóry lekarza możemy uniknąć blizn oszpecających na całe życie. Możemy też się ich pozbyć, dzięki znakomitym osiągnięciom dermatologii kosmetycznej.

Dermatolog Gdańsk – Lifemedica

Specjalista dermatolog potrafi również dobrać odpowiednie kosmetyki do typu skóry, dzięki czemu nie będą one jej podrażniać i wywoływać uczuleń oraz zmian. Często jednak problemy skórne są tylko manifestacją innych chorób, więc dermatolog zajmie się leczeniem nie tylko skutku, ale także jego przyczyny. Z tego powodu musi być też doskonale przygotowany z zakresu chorób zakaźnych i wewnętrznych, alergologii, a także onkologii.

Z jakimi objawami zgłosić się do dermatologa

Do specjalisty dermatologa w Centrum Zdrowia Lifemedica można udać się z każdym objawem skórnym. Nie ma się co wahać, lepiej rozwiać swoje wątpliwości lub potwierdzić przypuszczenia, ale szybko zacząć leczenie, które dzięki temu będzie krótsze i skuteczne. Do groźnych objawów należą wszystkie wykwity skórne w postaci krost, grudek, plam, pęcherzyków, bąbli, guzków czy rumieni. Niepokojące są też narośle, owrzodzenia skóry, świąd i przedwczesne łysienie. Dermatolog udzieli także porad w zakresie usuwania blizn, znamion i pieprzyków oraz naczyniaków i przebarwień.