Specjalizacje

Flebologia – dział chirurgii naczyniowej koncentrujący się na leczeniu chorób żył.

Poradnia Lifemedica specjalizuje się w obecnie rekomendowanych na całym świecie małoinwazyjnych metodach leczenia żylaków kończyn dolnych wykorzystując do tego:

Laserowe zamykanie żylaków

EVLT (ang. – EndoVenous Laser Treatment, pol. – wewnątrzżylna ablacja laserowa) to metoda leczenia niewydolności żylnej polegająca na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza włókna laserowego. Wyzwolona w ten sposób energia powoduje obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły, przez co nie ma potrzeby jej chirurgicznego usuwania. Metoda ta pozwala uniknąć cięć, blizn oraz często dużych krwiaków pooperacyjnych związanych z klasycznym zabiegiem. Ból odczuwany po zabiegu jest nieporównywalnie mniejszy niż po operacji klasycznej. Laserowe usuwanie żylaków cechuje skuteczność leczenia porównywalna z metodami klasycznymi a także minimalna inwazyjność, szybka rekonwalescencja i brak blizn. Operacja laserowego usuwania żylaków trwa około 60 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym (tuminescencyjnym, nie wymaga znieczulania przez anestezjologa) co umożliwia powrót do domu bezpośrednio po zabiegu.

Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i duży komfort pacjenta podczas i po operacji, metoda ta stała się najbardziej popularną formą małoinwazyjnego operowania żylaków.

Obecnie jest rekomendowana jako metoda pierwszego wyboru proponowana pacjentom z żylakami kończy dolnych. Leczeniu może poddać się każdy pacjent ,u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej. Zabiegi wykonywane są za pomocą lasera endowaskularnego o długości fali świetlnej 1470nm z użyciem światłowodu radialnego. Aktualnie zabiegi EVLT wykonywane są przy użyciu włókna bi-radialnego (energia lasera rozdzielana jest na 2 pierścienie). Umożliwia to jeszcze lepszą skuteczność zabiegu przy jednoczesnym zmniejszeniu dolegliwości bólowych odczuwanych przez pacjenta.