Specjalizacje

Nazwa otolaryngologia, potocznie zwana laryngologią, pochodzi od czterech greckich słów: oros/otos (ucho), rhinos/rynos (nos), laryngos (krtań) i pharyngos (gardło). Właśnie tymi narządami interesują się głównie lekarze tej specjalizacji.

Konsultacje, wizyty i zabiegi laryngologiczne – umów wizytę już teraz:

☎ 58 342 22 71 ☎ 794 795 738

Laryngolog Gdańsk – Otolaryngolog w Gdańsku

Laryngologia zajmuje się także zatokami przynosowymi, językiem i gruczołami ślinowymi. W jej ramach wykonywane są również zabiegi endoskopowe zatok przynosowych i krtani. Otolaryngolog zajmuje się też chirurgią rekonstrukcyjną oraz zabiegami endoskopowymi przełyku i dolnych dróg oddechowych.

Laryngolog – na co pomoże i kiedy się do niego zgłosić?

Jeśli często zmagasz się z infekcjami górnych dróg oddechowych, wizyta u laryngologa będzie niezbędna. Należy też zgłosić się do tego specjalisty w przypadku powtarzającego się zapalenia zatok. Niepokojące powinny być również trudności w oddychaniu oraz kłopoty podczas snu – częste przebudzenia, chrapanie, albo nawet wada zgrzytu czy zaburzenia mowy. Może to świadczyć o niedrożnościach, które powinien zbadać laryngolog.

Z reguły wystarczy leczenie farmakologiczne, ale nie zawsze i nie w każdym przypadku jest ono wystarczające. W Lifemedica wykonujemy także zabiegi polegające na mikrochirurgii krtani, operacje zatok, przegrody nosa czy ślinianek. Nasi lekarze podejmują się też leczenia uciążliwego chrapania.

Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu najnowszych technik oraz nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu nie są uciążliwe dla pacjentów i znacznie krótsze. Takie podejście to też ograniczenie do minimum ryzyka powikłań, a po zabiegu pacjent wraca do domu tego samego dnia.