Zabiegi

Botoks w Lifemedica Gdańsk. Ostrzykiwanie toksyną botulinową (botoksem) Botoks strzykawkato jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających. Botoks wciąż cieszy się powodzeniem, ponieważ jest to zabieg bardzo efektywnie wygładzający zmarszczki mimiczne. Stanowi też profilaktykę zmarszczek, gdyż przesadne ruchy mięśni odpowiedzialnych za marszczenie czoła czy oczu zostają czasowo zablokowane. Ostrzykiwanie botoksem stosowane jest także w przypadku problemów natury medycznej, na przykład w leczeniu nadpotliwości.

 

Botoks – informacje
Cena: Sprawdź cennik
Czas zabiegu: 10 – 20 min
Znieczulenie: Opcjonalnie (krem znieczulający)
Zdolność do pracy: tak
Czas utrzymania się efektów: 4-6 miesięcy
Botoks – Gdańsk
(Zabiegi wykonują wyłącznie lekarze, specjaliści dermatologii)
Zadzwoń

+48 513 35 00 82

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • zmarszczki mimiczne,
 • zmarszczki nosa (zmarszczki królicze),
 • zmarszczki na czole/ zmarszczki poprzeczne (poziome) czoła,
 • zmarszczki w okolicy oczu (kurze łapki),
 • zmarszczki powiek dolnych,
 • uniesienie powiek górnych/ uniesienie brwi,
 • zmarszczki gładzizny/ zmarszczki nasady nosa,
 • pionowe zmarszczki między brwiami (lwia zmarszczka),
 • nadpotliwość (czoło, pachy, dłonie, stopy).

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu w Gdańskiej placówce Lifemedica – wykonywane są wyłącznie przez lekarza.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Chcesz wykonać botoks w Gdańskiej placówce Lifemedica? Sprawdź przeciwwskazania przed wizytą:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • infekcje skóry,
 • stosowanie niektórych leków (aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, chlorochina, chydroksychlorochina, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, leki przeciwkrzepliwe),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona),
 • nowotwory,
 • choroby układu krwionośnego i nerwowego,
 • choroby autoimmunologiczne.

EFEKTY

Ostateczne efekty wstrzyknięcia toksyny botulinowej są widoczne po 1-2 tygodniach. Utrzymują się przez około 4-6 miesięcy, chociaż jest to kwestia indywidualnych predyspozycji. Po tym czasie zmarszczki stopniowo wracają i można ponowić zabieg z wykorzystaniem botoksu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Nie musisz nic robić, by przygotować się do zabiegu ostrzykiwania botoksem.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

 • Przez 4 godziny po zabiegu nie należy pochylać głowy,
 • Przez kilkanaście godzin po zabiegu powinno się ograniczać mimikę twarzy,
 • Co najmniej 24 godziny od zabiegu nie można pić alkoholu. Przez taki sam czas powinno się unikać też intensywnego wysiłku fizycznego,
 • Przez co najmniej dwa dni nie wolno narażać się na zmiany temperatur,
 • Nie należy wykonywać masażu w obszarze poddanym zabiegowi ani stosować peelingów do 4-5 dni po zabiegu.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Skóra w miejscu podania toksyny botulinowej może być zaczerwieniona. Ślady po wkłuciach są niewidoczne. Po zabiegu prawie od razu można wrócić do swoich codziennych zadań, pamiętając o przestrzeganiu zaleceń.

Działanie botoksu rozwija się stopniowo, pełny efekt można zaobserwować po 1-2 tygodniach

Po zabiegu ostrzykiwania botoksem może pojawić się lekki obrzęk lub siniaki, jednak ustępują po kilku dniach. Poważne powikłania zdarzają się bardzo rzadko i są skutkiem nieumiejętnego wykonania zabiegu lub poddaniu się zabiegowi mimo przeciwwskazań. Botoks może być wykonywany jedynie przez lekarza, który przeszedł odpowiednie szkolenia.

Botox Gdańsk w Lifemedica wykonywany jest wyłącznie przez dermatologów.

Botoks – Gdańsk
(Zabiegi wykonują wyłącznie lekarze, specjaliści dermatologii)
Zadzwoń

+48 513 35 00 82

WIĘCEJ O ZABIEGU

Zabieg nie jest bolesny, ale u bardziej wrażliwych osób można zastosować krem znieczulający. Toksynę botulinową podaje się jednorazową strzykawką zaopatrzoną w cienką igłę. Proces ten trwa krótko, od 10 do 20 minut, w zależności od liczby punktów ostrzykiwania.

Toksyna botulinowa (botoks) jest substancją stosowaną w medycynie od lat i gruntownie przebadaną.

Jej działanie polega na hamowaniu wydzielania acetylocholiny z zakończeń presyntaptycznych. Skutkuje to czasowym i odwracalnym porażeniem mięśni. Rozluźnienie mięśni mimicznych powoduje wygładzenie skóry i w konsekwencji zniwelowanie zmarszczek. W przypadku nadmiernej potliwości botoks blokuje przewodnictwo nerwowe do gruczołów wydzielania wewnętrznego, przez co przestają wydzielać pot.

Nie jest to trwałe działanie, po pewnym czasie tworzą się nowe połączenia synaptyczne i zdolność do przekazywania impulsów powraca. Wtedy można ponownie skorzystać z zabiegu ostrzykiwania botoksem.

Ograniczenie nadmiernej mimiki w niektórych miejscach twarzy pozwala zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek i zlikwidować już te istniejące. Oducza twarz nawyku przybierania charakterystycznego grymasu, który niewątpliwie utrwaliłby się z czasem w postaci głębokich zmarszczek. Nie ma obaw, że twarz zamieni się w nieruchomą maskę – botoks podany w odpowiedniej dawce, z właściwą częstotliwością nie spowoduje takiego efektu. Poza tym działa tylko na wybrany mięsień, nie ograniczając mimiki w innych rejonach twarzy. Tylko zbyt duże dawki botoksu, podawane zbyt często, powodują, że twarz wygląda jak u porcelanowej lalki.

Jak większość środków służących do profilaktyki zmarszczek, botoks warto zastosować, zanim te linie się pojawią. Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych – już dwudziestolatki mogą skorzystać z tego zabiegu.

Wbrew pozorom ostrzykiwanie toksyną botulinową nie jest dużą ingerencją w nasz naturalny wygląd – w przeciwieństwie do zabiegów operacji plastycznych nie daje stałego efektu. Przywrócenie mimiki twarzy po ustąpieniu działania toksyny botulinowej będzie sprzyjało powstawaniu zmarszczek.

Botoks wykonany przez doświadczonego lekarza jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, a korzyści wynikające z jego zastosowania są ogromne. Optyczne powiększenie oka czy ust, gładka skóra twarzy, brak szpecącego „marsowego czoła” czy nadającej nieprzyjazny wygląd lwiej zmarszczki. Ale to nie wszystko, bo botoks może pomóc w leczeniu dolegliwości takich jak nadpotliwość, migreny, bruksizm. Spektakularne rezultaty, jakie można osiągnąć za pomocą toksyny botulinowej, sprawiają, że botoks wciąż znajduje się w gronie najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.

Zapraszamy na zabiegi botoksu w Gdańskiej Lifemedica.

botox-marki

FAQ – Botoks Gdańsk

1. Jakie są powikłania po botoxie?

Najczęściej występuje zaczerwienienie w miejscu podania – jednak jest to normalne, nie jest to w żaden sposób powodem do zmartwień. Po zabiegu mogą wystąpić obrzęki i siniaki – jednak po kilku dniach ustępują. Przy niewłaściwym podaniu może się zdarzyć opadanie powieki lub podniesienie brwi. Dlatego należy wybierać renomowane placówki do zabiegu botoksu – Gdańska placówka Lifemedica oferuje zabiegi wyłącznie wykonywane przez lekarzy.

2. Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu toksyny botulinowej?

Działanie botoksu rozwija się stopniowo. Pełny efekt po zabiegu można zobaczyć po 1-2 tygodniach. Najczęściej utrzymuje się przez 4-6 miesięcy.

3. Jak często można powtarzać zabiegi botoxem?

Najlepiej zachować odstęp pomiędzy zabiegami około 6-9 miesięcy, aby uniknąć efektu lalki.

Botoks – Gdańsk
(Zabiegi wykonują wyłącznie lekarze, specjaliści dermatologii)
Zadzwoń

+48 513 35 00 82


Bibliografia

1. Zbrojkiewicz M., Lebiedowska A., Błońska-Fajfrowska B., Toksyna botulinowa w medycynie i kosmetologii – dwustuletnia historia i nowe perspektywy, Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, 2018
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

4.3 (85.71%) 7 głos[y]

Sprawdź:

 • Zmarszczki
 • Cellulit
 • Współpraca

  współpracujemy z Lifecc sp. z o. o. sp. k. będącym podmiotem leczniczym

  logo lifemedica