Zabiegi

Szybsze gojenie, minimalizacja blizn, a także praktycznie bezbolesny zabieg i brak obrzęku po operacji. Diatermia radiofalowa to nowoczesna i sprawdzona klinicznie metoda, pozwalająca na skuteczne leczenie chrapania i bezdechu sennego.

Bez wątpienia chrapania nie można lekceważyć, bo powoduje ono nieodwracalne stany. Przede wszystkim dlatego, że podczas chrapania dochodzi do niedotlenienia mózgu. Efektem tego może być nie tylko zmęczenie, niewyspanie i obniżone libido. Niedotlenienie mózgu wpływa bezpośrednio na zagrożenie udarem i zawałem serca. Należy więc zrobić wszystko, by chrapanie zniwelować, zwłaszcza że nie jest to trudne i za pomocą nowoczesnych metod można się go pozbyć nawet po jednym zabiegu.

Diatermia radiofalowa w leczeniu chrapania

Podczas leczenia chrapania wykorzystuje się obecnie nowoczesne techniki i narzędzia, które podnoszą skuteczność terapii, ale też są mniej inwazyjne dla pacjentów. Jedną z nich jest diatermia radiofalowa. Dzięki niej znacznie zmniejsza się uszkodzenie tkanek, bo łączy technologię z zastosowaniem prądu o częstotliwości fal radiowych.

Dzięki zastosowaniu diatermii, korzysta przede wszystkim pacjent. Jej zastosowanie gwarantuje mniejsze blizny, ogranicza ból oraz obrzęk po operacji.

Chirurgia radiofalowa w służbie laryngologii

Radiochirurgia jest znacznie tańsza od lasera, więc używa się jej w wielu gałęziach medycyny. Nie tylko w laryngologii, ale też urologii, ginekologii, a nawet kardiochirurgii i onkologii. Narzędzia są proste w obsłudze i skuteczne.

Radiochirurgia gwarantuje gojenie się tkanki bez bliznowacenia ze względu na niezwykle precyzyjne cięcie. Dzięki temu zabieg jest bezpieczniejszy i szybszy. Wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym, a ubytek krwi – także w postaci pozabiegowych krwawień wtórnych – jest minimalny. Nie używa się więc środków przeciwbólowych.

– W przypadkach pacjentów z chrapaniem oraz zespołem bezdechów sennych (OSAS), po dokładnej diagnostyce kwalifikujemy pacjenta do odpowiedniej dla niego metody leczenia. Metoda diatermii radiofalowej pozwala wykonać plastykę małżowin nosa, co pomaga go udrożnić. Powoduje to powrót do oddychania przez nos, co z kolei podnosi skuteczność leczenia operacyjnego chrapania oraz OSAS – puentuje dr hab n. med. Dmitry Tretiakow z Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Leczenie zatok – cennik

Sprawdź cennik lub zadzwoń

Komentarz lekarza

dr hab. n. med. Dmitry Tretiakow
poradnia laryngologiczna

W leczeniu chirurgicznym chrapania oraz bezdechów podczas snu w zależności od ich przyczyny są wykorzystywane różne metody: uvulopalatoplastyka (UPP) czyli plastyka języczka i podniebienia miękkiego; uvulopapatofaryngoplastyka (UPPP, U3P) czyli plastyka języczka, podniebienia miękkiego oraz gardła (np. tonsilektomia/wycięcie migdałków podniebiennych, plastyka łuków podniebiennych); mukotomia/konchoplastyka/plastyka małżowin nosowych dolnych, plastyka nasady języka. Każdą z tych operacji można wykonać z zastosowaniem diatermii radiofalowej. Zabieg z użyciem tej techniki jest praktycznie bezbolesny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Krwawienie w trakcie zabiegu jest śladowe i po chwili ustępuje samoistnie.