Zabiegi

Laserowe usuwanie żylaków – na czym polega zabieg?Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków jest zabiegiem małoinwazyjnym, a w połączeniu z prawidłową diagnostyką, minimalizuje wystąpienie ewentualnych powikłań. Skuteczność zabiegu oceniana jest na około 95%. Metoda wykorzystuje nowoczesną technologię, która polega na wprowadzeniu włókna laserowego do żyły. Wytwarzana przez laser wiązka ciepła, natychmiast zamyka nieszczelną żyłę. Po usunięciu włókna, na nogę zakładany jest opatrunek uciskowy, który ma wspomóc zamykanie naczyń krwionośnych. Usuwanie żylaków laserem w zależności od rozległości widocznych naczyń, trwa od 30 minut do godziny. Podczas zabiegu stosowane jest miejscowe znieczulenie.

Przygotowanie do usuwania żylaków laserem

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania żylaków niezbędne jest wykonanie badań laboratoryjnych – morfologia, kreatynina, wskaźnik antygenu HBS, poziom glukozy, poziom elektrolitów i wskaźniki krzepnięcia. Ponadto należy wykonać badanie ogólne moczu. Niezbędne jest ustalenie przepływu krwi w nodze, za pomocą USG i wykonanie tzw. mapowania żył. Pacjenci przyjmujący na stałe leki, w tym środki hormonalne (przy chorobach tarczycy, lub tabletki antykoncepcyjne), zobowiązani są o tym fakcie poinformować lekarza. Wówczas niezbędne jest odstawienie przyjmowanych lekarstw, minimum na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem. W niektórych przypadkach konieczne może być powtórzenie badań laboratoryjnych krwi.

Jeśli pacjent został zakwalifikowany do przeprowadzenia laserowego usuwania żylaków, ostatni posiłek, powinien zjeść na dwie godziny przed zabiegiem.

Laserowe usuwanie żylaków – zalety zabiegu

Laserowe usuwanie żylaków to zabieg szybki i bezbolesny. Jego największym atutem jest brak blizn pozabiegowych i krótki okres rekonwalescencji. Specjaliści wskazują ponadto na wysoką skuteczność usuwania żylaków i niskie ryzyko wystąpienia powikłań.

Laserowe usuwanie żylaków – cena

Sprawdź cennik

Laserowe usuwanie żylaków – wskazania i przeciwwskazania do zabieguLaserowe usuwanie żylaków - wskazania i przeciwskazania do zabiegów

Zabieg laserowego usuwania żylaków może być przeprowadzony u większości pacjentów. Wskazaniem do jego wykonania są zarówno duże, rozległe żylaki, jak i małe pajączki, których usunięcia pacjenci podejmują się ze względów estetycznych. Laserowe usuwanie żylaków stosowane jest również do leczenia owrzodzeń żył. W grupie pacjentów kwalifikujących się do zabiegu na żylaki są również osoby z tendencją do powstawania teleangiektazji, jak również pacjenci, u których tradycyjne metody chirurgiczne nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Zabieg na żylaki z użyciem lasera nie może być natomiast przeprowadzony u pacjentów z zaburzeniami krzepliwości, zakrzepicą żył głębokich lub poważną niedrożnością żył.

Pacjenci ci w pierwszej kolejności muszą być poddani leczeniu, a następnie mogą przystąpić do kolejnej kwalifikacji. Do bezwzględnych przeciwwskazań zabiegowych należą: ciąża, nadciśnienie, niewydolność tętnic, niewydolność serca, stany zapalne skóry, nieuregulowana cukrzyca.

Zadzwoń i umów wizytę: +48 794 795 738