Zabiegi

Przeszczep włosów metodą FUE. Metoda FUE jest wybierana bardzo często, ze względu na swoją dokładność i skuteczność zarazem. Za pomocą zmotoryzowanego urządzenia pojedynczo pobiera się jednostki włosowe, tzw. „grafty”. Później, ten specjalistyczny sprzęt zakończony sztancą o średnicy zazwyczaj 0,8 mm, umożliwia wszczepienie jednostek włosowych w miejsce biorcze, czyli objęte łysieniem.

Podczas przeszczepu włosów nie czuje się bólu. Zabieg wykonuje się przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia, zatem pacjent jest cały czas przytomny, a w razie potrzeby może mieć parę krótkich przerw. Cała procedura, może trwać nawet od 6 do 8 godzin. Dużo jednak zależy od zaawansowania zmian i ilości pobieranego materiału.

Przeszczep włosów FUE – podstawowe informacje
Cena: cennik
Czas zabiegu: 6 – 10 godzin
Znieczulenie: miejscowe
Zdolność do pracy: dzień po zabiegu
Sugerowana seria: 1 zabieg
Czas do otrzymania efektów: minimum 12 miesięcy
Czas utrzymania się efektów: permanentny
Interesuje Cię przeszczep włosów?
Umów konsultację z naszym specjalistą!
Zadzwoń

+48 513 350 082

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Jeśli interesuje Cię przeszczep włosów FUE, to wiedz, że można go zastosować w takich sytuacjach:

 • Łysienie androgenowe typu męskiego
 • Łysienie androgenowe typu żeńskiego
 • Łysienie pozapalne (w okresie remisji)
 • Atrofia brwi
 • Atrofia brody
 • Atrofia owłosienia łonowego
 • Korekta blizn owłosionej skóry
 • Chęć zagęszczenia włosów
 • Łysienie po oparzeniu

PRZECIWWSKAZANIA

Przeszczepu włosów FUE nie wykonujemy, jeśli zgłaszający się na zabieg ma:

 • uczulenie na miejscowe znieczulenie,
 • łysienie plackowate,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • cukrzycę,
 • choroby zakaźne skóry głowy,
 • problemy z ciśnieniem,
 • ogólny zły stan zdrowia.

EFEKTY

Przeszczep włosów, efekty, na które możesz liczyć:

 • zniwelowanie zakoli oraz braku włosów na czubku głowy,
 • pozbycie się miejscowego braku włosów,
 • zagęszczenie włosów,
 • korekta linii włosów.

Rezultaty przeszczepu włosów metodą FUE magą zwalić Cię z nóg. Tak naprawdę pełne efekty zobaczysz po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach od wykonania zabiegu. Lekarz prowadzący jest w stanie ocenić jego efektywność, podczas wizyty kontrolnej, na którą pacjent się zgłasza do gabinetu. Po 6 miesiącach ocena efektów, gdzie odrost wynosi ok. 50%.

W naszej placówce zabiegi przeszczepu włosów wykonuje doświadczony zespół Maritime Hair Center S.C. (podmiot medyczny). Zaufaj doświadczeniu i wiedzy – zapraszamy na konsultacje.

Zadzwoń i umów konsultację w sprawie przeszczepu włosów

+48 513 350 082

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Wszystkie zabiegi trychologiczne w Lifemedica (w tym także przeszczep włosów FUE) są poprzedzone konkretnymi badaniami. Przede wszystkim lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad oraz przeprowadza konsultację. Dodatkowo, jeśli uzna to za konieczne, może zlecić konsultacje z innym specjalistą, np. alergologiem, czy endokrynologiem. Ponadto, co istotne, pacjent zakwalifikowany do wykonania przeszczepu włosów FUE jest zobowiązany dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem zabiegu dostarczyć wyniki badań krwi. A mianowicie: morfologia, układ krzepnięcia, CRP, TSH, wirus HIV, Hbs, Hcv oraz glukoza na czczo.

Dopiero wtedy, gdy wszystkie wykonane wyżej badania nie stanowią przeszkody w wykonaniu przeszczepu włosów, należy:

 • 2 tygodnie wcześniej odstawić leki obniżające krzepliwość krwi (tylko po konsultacji z lekarzem).
 • 10 dni przed zabiegiem nie przyjmować Aspiryny.
 • 1 dobę przed zabiegiem nie wolno pić mocnej kawy, ani alkoholu.
 • W dniu zabiegu nie można używać:
  – środków do stylizacji włosów,
  – ścinać włosów u fryzjera.
 • W dniu zabiegu koniecznie:
  – umyć wcześniej włosy,
  – zabierz ze sobą na zabieg rozpinaną koszulę albo bluzę,
  – przyjdź wypoczęty, po lekkim śniadaniu,
  – zorganizuj sobie transport do domu, kiedy będziesz już po zabiegu.

O wszystkich potrzebnych krokach, pacjent zostanie poinformowany po konsultacji.

Zobacz, jak wygląda zabieg w naszej placówce:

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU PRZESZCZEPU WŁOSÓW FUE

Dokładne zalecenia pozabiegowe przedstawia lekarz prowadzący, w razie potrzeby można także kontaktować się telefonicznie z naszym personelem. Ważne, by ściśle przestrzegać tych instrukcji – szczególnie odpowiedniego mycia przeszczepionych włosów, ponieważ dzięki temu uda się osiągnąć świetne rezultaty.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Przeszczep włosów FUE – zalecenia pozabiegowe
Czas Zalecenia
Pierwsze godziny po zabiegu Po zabiegu można samodzielnie wrócić do domu. Nie zalecamy jednak prowadzić samemu auta. Obszar zabiegowy należy delikatnie zabezpieczyć, sprawdzi się kaptur lub czapka (luźna i delikatna).

Stosowanie (pryskanie) soli fizjologicznej na obszar biorczy, na obszar dawcy założony jest opatrunek, który zdejmowany jest kolejnego dnia.

Pierwsze 7 dni Bezwzględna ochrona przeszczepów, nie można podczas mycia masować strony biorczej, osuszanie grantów ręcznikiem czystym, wypranym w co najmniej 60 stopniach.
Po 7 dniach Podczas mycia można delikatnie masować obszar biorcy, można założyć luźną czapkę.
Pielęgnacja włosów po dwóch tygodniach Pacjent wraca do techniki mycia włosów tak jak przed zabiegiem, wszystkie strupki oraz martwy naskórek powinny by myte i dokładnie usunięte z obszaru biorczego.
Przez pierwszy miesiąc należy unikać – otwartej i długiej ekspozycji na słońce,
– nagłych, jak również ekstremalnych zmian temperatur,
– stosowania suszarki oraz produktów do stylizacji włosów,
– basenu i sauny,
– intensywnego wysiłku fizycznego.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Od 2. do 5. doby skóra będzie widocznie zaczerwieniona, pokażą się czerwone, małe punkty. Po zabiegu, choć rzadko się to zdarza, ale jest to możliwe – może pojawić się ból. W takiej sytuacji lekarz zaproponuje leki przeciwbólowe (dostępne bez recepty). Ewentualnie wypisze receptę na odpowiednie leki, potrzebne, w zależności od indywidualnym potrzeb pacjenta. Do dwóch tygodni od zabiegu podrażnienia całkowicie zanikają i są niewidoczne.

CENNIK

Ile kosztuje przeszczep włosów – co na to wpływa? Na koszty przeszczepu włosów wpływa stopnień skomplikowania zabiegu, cena jest więc ustalana indywidualnie.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje przeszczep włosów FUE, kliknij CENNIK

Zapisz się na konsultację w sprawie przeszczepu włosów

+48 513 350 082

WIĘCEJ O ZABIEGU FUE

Metoda FUE umożliwia transplantację zdrowych włosów w łysiejące miejsce.

W pierwszym etapie zabiegu:
pozycja-pacjenta-przy-pobieraniu-graftow-do-przeszczepu-wlosowLekarz wyznacza linię, gdzie włosy mają zostać przeszczepione – to tzw. obszar biorczy oraz skąd mają być pobrane – to obszar dawczy. W tym celu konieczne jest ogolenie włosów. W przypadku mężczyzn – całej głowy, w niektórych przypadkach, np. u kobiet – obszar biorczy nie zostaje golony. Po akceptacji nowej linii włosów, można przejść do pobierania graftów.

Podczas gdy pacjent leży na brzuchu, lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe w obszar biorczy, a następnie zaczyna pobierać jednostki włosowe. Na początku specjalista nawierca pojedyncze jednostki, po czym wyciąga za pomocą specjalnej pęsety. Każdy włos jest dokładnie sprawdzany, czy ma zdrową cebulkę i czy nadaje się do przeszczepu. Po czym grafty zostają odpowiednio podzielone (z 1 cebulką, 2 cebulkami itd.). Cała procedura może trwać nawet do czterech godzin. Przez ten czas poszczególne włosy są przechowywane w niskiej temperaturze i specjalnym płynie fizjologicznym, by nie obumarły. Po zakończeniu tego etapu pacjentowi przysługuje dłuższa przerwa i posiłek.

W drugim etapie zabiegu:
fue-przeszczep-wlosowLekarz podaje znieczulenie miejscowe tym razem w obszar biorczy, gdzie przygotowane włosy mają zostać przeszczepione. Tam wykonywane są odpowiednie nacięcia (zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i pod specjalnym kątem) – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Następnie poszczególne grafty zostają zaimplantowane. Ten proces może trwać nawet do 4 godzin.

W trzecim etapie – po zabiegu:
Zaraz po zakończonym zabiegu lekarz prowadzący omawia i przekazuje pisemnie zalecenia pozabiegowe. Obszar dawczy zostaje zabezpieczony opatrunkiem, który na drugi dzień trzeba zmienić. W tym celu pacjent musi zgłosić się do gabinetu lekarskiego. Po skończonym zabiegu można wrócić do domu, jednak bezpośrednio po nim, nie zaleca się prowadzenia samemu auta!

opatrunek-ochronny-na-strefe-dawcza-po-przeszczepie-wlosowPrzestrzeganie przedstawionych wytycznych po zabiegu jest bardzo ważne, ponieważ wpływają one na ostateczne rezultaty.
Faktem jest, że na ostateczne efekty wpływa wiele czynników, takich jak: ogólna kondycja organizmu, przyjmowane na stałe leki, osobiste predyspozycje organizmu, sposób odżywiania. Warto jednak pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja ciała po zabiegu także nie jest bez znaczenia.

REKONWALESCENCJA

Dzień po zabiegu można wrócić do pracy zawodowej. W okolicach objętych ingerencją może pojawić się obrzęk oczu i czoła, a także zaczerwienienie okolicy biorczej. Po zabiegu może pojawić się uczucie zaburzenia czucia, mrowienia, drętwienia, ale to normalne i może trwać do 6 miesięcy. Należy szczególnie uważać i ochronić przeszczepione jednostki włosów. Łatwo można je uszkodzić mechanicznie. Po około 8-14 dniach po zabiegu przeszczepione włosy są bezpieczne, a po 14 są całkowicie bezpieczne.

Zabiegi trychologiczne oferowane przez Lifemedica

Przeszczep włosów u mężczyzn – obszary możliwe do ingerencji:

 • Owłosiona skóra głowy (przeszczep włosów na zakola, przód, korona)
 • Blizna
 • Broda
 • Brwi
 • Repair cases (naprawa źle wykonanego zabiegu przeszczepu włosów)
 • Feminizacja
 • Owłosienie łonowe
 • Oparzenia
 • Procesy pozapalne

Przeszczep włosów u kobiet – obszary możliwe do ingerencji:

 • Obniżenie linii włosów
 • Zabiegi naprawcze – np. odtworzenie owłosienia okolic intymnych
 • Owłosiona skóra głowy
 • Brwi
 • Blizna
 • Łysienie pochorobowe

W naszej placówce zabiegi przeszczepu włosów wykonuje doświadczony zespół Maritime Hair Center S.C. (podmiot medyczny). Zaufaj doświadczeniu i wiedzy – zapraszamy na konsultacje.
Zapisz się na konsultację w sprawie przeszczepu włosów  +48 513 350 082

 

FAQ – często zadawane pytania

1. Po co dodatkowe badania krwi, by wykonać przeszczep włosów?

Takie badania są niezbędne, by wykryć bezpośrednią przyczynę wypadania włosów i ewentualnie podjąć właściwe leczenie. Ponadto ułatwią one specjalistom dobranie najodpowiedniejszej metody przeszczepu włosów.

2. Czy miejscowe znieczulenie jest konieczne?

Miejscowe znieczulenie jest konieczne, by nie odczuwać bólu. Podczas trwania całej procedury jest się przytomnym i w każdej chwili zabiegu można kontaktować się z personelem medycznym.

3. Czy przeszczep włosów jest trwały?

Na ogół przeszczep włosów FUE jest trwały. Przeszczepieniom zostają poddane najlepsze mieszki włosowe, z odpornego na łysienie genetycznie obszaru. Dużo zależy od samego miejsca przeszczepiania, rozległości tego zabiegu, ponadto prowadzonego stylu życia, chorób i leków, jakie się przyjmuje. Do tego istotne jest, czy rekonwalescent przestrzega zasad, nie bez znaczenia jest także ogólna kondycja organizmu. Jest wiele czynników, które bezpośrednio wpływają na włosy. Warto zatem dbać o siebie.

Zapisz się na konsultację +48 513 350 082