Poradnie

Panuje powszechne przekonanie, że nowotworów nie da się uniknąć, a ich leczenie jest niezwykle trudne. Oczywiście jest w tym sporo racji, ale nie w każdym przypadku jest tak samo. Poradnia chirurgii onkologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica to zespół doświadczonych lekarzy, którzy zajmują się nie tylko operacjami, które ratują życie pacjentów, ale również leczeniem stanów przednowotworowych i nowotworów skóry, tkanek miękkich i kości, nowotworów głowy i szyi, płuc, ściany klatki piersiowej, przewodu pokarmowego oraz jamy brzusznej, ginekologicznych, gruczołu piersiowego, narządów moczowo-płciowych.

  • W leczeniu choroby nowotworowej najważniejsze jest jak najszybsze jej rozpoznanie. Wtedy są największe szanse na udaną terapię, zakończoną wyleczeniem pacjenta. Dlatego niezwykle ważna jest też profilaktyka, pozwalająca realnie ograniczyć ryzyko nowotworów. Samo leczenie radioterapią czy chemioterapią, może bowiem nie wystarczyć, zwłaszcza jeśli zostanie podjęte zbyt późno.
  • Stawia się więc przede wszystkim na tzw. metody skojarzone, czyli zastosowanie kilku metod terapeutycznych jednocześnie. Można leczyć ambulatoryjnie, więc niemal bezinwazyjnie, ale też poprzez metody, które są bardzo obciążające dla organizmu. Te metody stosuje się najczęściej w przypadkach, gdy choroba jest mocno rozwinięta.

 

W Poradni chirurgii onkologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku współpracujemy z doświadczonymi chirurgami onkologicznymi.

Zajmują się oni także pobieraniem materiału diagnostycznego, ale największym atutem naszej placówki jest szeroka, interdyscyplinarna współpraca lekarzy wielu specjalizacji. Dzięki temu możemy na bieżąco konsultować decyzje w najbardziej skomplikowanych przypadkach czy u osób, u których nowotwór jest zaawansowany.

 

Poradnia chirurgii onkologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku – zespół ekspertów

 

Poradnia chirurgii onkologicznejW Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku współpracujemy bowiem na stałe z lekarzami wszystkich specjalizacji.

To eksperci w swoich dziedzinach, a ich wiedza, doświadczenie i znajomość najnowocześniejszych rozwiązań terapeutycznych mogą być kluczowe podczas leczenia. Nie tylko znacząco zwiększają szanse na wyleczenie pacjenta, ale skracają też czas leczenia oraz ewentualnej rehabilitacji. Nasi lekarze regularnie uczestniczą w krajowych i międzynarodowych szkoleniach, kursach oraz konferencjach, podczas których mają możliwość poszerzania swojej wiedzy i podnoszenia umiejętności.Mamy też dostęp do nowoczesnego sprzętu, renomowanych firm, stosowanego przez wiodące, światowe ośrodki. Gwarantuje to najwyższy poziom świadczeń medycznych na każdym etapie diagnozowania czy terapii. Pacjent może też liczyć na fachową pomoc po zakończeniu leczenia. Nasi eksperci dokładnie poinstruują jak zachowywać się w każdej sytuacji, wskażą na co zwracać baczną uwagę, czego unikać, a jakie nawyki warto sobie wykształcić, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. W chorobach nowotworowych trzeba bowiem uważać na nawroty choroby, które mogą pojawić się praktycznie w każdym momencie. Należy się do tego przygotować, a najlepiej przed tym ustrzec. Powikłania oraz nawroty choroby nowotworowej nie są bowiem najczęściej zależne od zastosowanej terapii, zaangażowania czy umiejętności lekarzy. Etiologia nowotworów jest na tyle nieznana, że na tym etapie rozwoju medycyny możemy jedynie stosować się do zaleceń lekarzy, by jak najbardziej ograniczyć ryzyko.