Poradnie

Poradnia neurologicznaPoradnia neurologiczna Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku to zespół neurologów i fizjoterapeutów, zajmujących się nie tylko leczeniem i diagnozowaniem schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego. Do ich zadań należy również prowadzenie rehabilitacji, a także profilaktyka chorób społecznych: padaczki, udarów mózgu czy otępień.

Właśnie dlatego w Poradni neurologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku pracuje nie tylko zespół neurologów, ale również specjaliści w zakresie psychiatrii, chorób wewnętrznych czy neurochirurgii. W najbardziej skomplikowanych przypadkach konieczne są bowiem konsultacje lekarzy kilku specjalizacji. Nie zawsze da się bowiem szybko ocenić kondycję ośrodkowego układu nerwowego. W jego zakres wchodzi m.in. mózg i rdzeń kręgowy. Współpracuje z obwodowym układem nerwowym, odpowiadającym za unerwienie wszystkich części ciała i wynikające z jego dysfunkcji schorzenia.

Nasi lekarze opierają się na diagnostyce obrazowej, korzystając z nowoczesnych urządzeń, renomowanych firm medycznych. Wyniki badań są często kluczem do postawienia właściwej diagnozy, która pozwoli na wdrożenie terapii opartej na zabiegach, lekach lub leczeniu skojarzonym, wykorzystującym wszystkie osiągnięcia współczesnej medycyny.

Odwiedź Poradnię neurologiczną Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Podczas wizyty w naszej Poradni neurologicznej możesz liczyć na szybką i trafną diagnozę, ale najważniejsze jest zatrzymanie choroby. Praktycznie każda choroba neurologiczna jest bowiem postępująca i terapia skupia się najpierw na zatrzymaniu postępów schorzenia. Jeśli to się nie uda, niemal na pewno pojawią się groźne powikłania i wynikające z nich komplikacje, których nie da się cofnąć. Niezwykle istotne są więc kontrolne wizyty, które pozwalają na bieżąco ocenić czy wdrożona farmakoterapia odnosi pożądane skutki i czy nie trzeba jej zmieniać.

Z jakimi chorobami warto zgłosić się do Poradni neurologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku:

– choroba Alzheimera,

– otępienie czołowo-skroniowe,

– stwardnienie rozsiane,

– zespół Parkinsona,

– padaczka,

– udar mózgu,

– pląsawica,

– kłopoty z równowagą,

– choroby mięśni,

– nerwiakowłókniakowatość Recklinghausena,

– stwardnienie guzowate,

– fakomatoza.

Kiedy zgłosić się do Poradni neurologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Choroby i dolegliwości neurologiczne są wynikiem nieprawidłowego działania mózgu oraz braku koordynacji nerwowo-mięśniowej. Powinniśmy więc zwrócić baczną uwagę na wszystkie zmiany z tego wynikające. To przede wszystkim kłopoty ze spostrzegawczością, ale również pamięcią krótko i długotrwałą. Niepokojące są też występujące nagle, a niespotykane wcześniej, zawroty głowy, bóle głowy i inne podobne dolegliwości.

Do Poradni neurologicznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku warto też zwrócić się w przypadku szybkiego pogorszenia słuchu i wzroku oraz wszystkich zaburzeń widzenia. Często pacjenci zwracają też uwagę na drżenie mięśni, ale powinno ono być alarmujące wyłącznie w przypadku, gdy nie pojawia się bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Podobnie jest w efekcie nagłego osłabienia mięśni i szybkiego osłabnięcia.

Z pomocy neurologa warto skorzystać w każdym przypadku, gdy pojawiają się ble kręgosłupa, kłopoty z czuciem, a ogólna sprawność ruchowa się obniża. Oczywiście koniecznie należy odwiedzić lekarza w przypadku podejrzenia padaczki.