Poradnie

Poradnia ortopedyczna W naszej poradni zajmujemy się diagnozowaniem, leczeniem oraz diagnostyką wszelkich nieprawidłowości dotyczących narządów ruchu. Warto zgłosić do nas w przypadku kłopotów z układem więzadłowo-stawowym, a także dolegliwościami mięśni, nerwów i naczyń. Leczymy wady kręgosłupa, zapalenia stawów i przyczyny przewlekłych bóli.

Nieprawidłowości ortopedyczne dzielą się na wrodzone i nabyte. Zdecydowanie wcześniej obserwuje się nabyte. Najczęściej wynika to z niewłaściwego trybu życia. Do urazów dochodzi też podczas aktywności fizycznej, również na amatorskim poziomie. W Poradni ortopedycznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku zadbamy więc o urazy wszystkich kości (nie licząc czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz zajmiemy się wszystkimi nieprawidłowościami związanymi z uszkodzeniami mięśni, nerwów oraz naczyń.

Z jakimi urazami do Poradni ortopedycznej Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku

Do naszej poradni należy zgłosić się w przypadku wszystkich urazów kości oraz stawów. Należą do nich nie tylko złamania, ale też zwichnięcia, skręcenia, a nawet stłuczenia. Nasi specjaliści zajmują się także leczeniem oraz diagnozowanie chorób kości. Należą do nich m.in.: upośledzona mineralizacja kości, która prowadzi do deformacji, a także skrzywień. Największym zagrożeniem są jednak częste złamania, zwłaszcza że ich zrastanie jest bardzo powolne.

Najczęściej pojawiające się choroby stawów to z kolei zapalenia. Ich przyczyną jest przede wszystkim przeciążenie. Bardzo łatwo objawia się bólem, zwłaszcza w czasie aktywności fizycznej. Ból nasila się w trakcie wysiłku, jakiemu poddawany jest dany staw.

Zajmujemy się także leczeniem i niwelowaniem wad kręgosłupa. Z reguły dotyczą one wygięcia do przodu w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym (lordoza), a także do tyłu w odcinku piersiowym (kifoza) lub w bok (skolioza).

Podczas diagnostyki i terapii opieramy się na wiedzy i doświadczeniu najlepszych lekarzy z Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. Dzięki stałemu uczestnictwu w krajowych i międzynarodowych konferencjach, sympozjach i szkoleniach, mają pełną wiedzę na temat najnowocześniejszych metod diagnostycznych oraz terapeutycznych. Pozwala to na skrócenie czasu  terapii oraz zminimalizowanie ryzyka nawrotów dolegliwości.

Po urazach ortopedycznych niezbędna jest rehabilitacja

Poradnia ortopedyczna Centrum Zdrowia Lifemedica jest również miejscem w którym odbywa się rehabilitacji, niezbędna, jeśli chcemy w pełni profesjonalnie zakończyć okres leczenia i zrobić wszystko, by dolegliwości były tyko wspomnieniem, a nie zagrożeniem na przyszłość.

Dlatego stawiamy na stałą współpracę z doświadczonymi ekspertami, specjalizującymi się w fizjologii ruchowej, patofizjologii i anatomii, którym nieobce są też zagadnienia z zakresu biomechaniki. Rehabilitację zaleca się przede wszystkim w przypadkach, gdy unieruchomienie kończyny było długie. Dzięki temu pacjent szybciej osiągnie pełną sprawność sprzed urazu. To niezwykle istotne niezależnie od wieku, bo wpływa na poziom życia każdego z nas. Nie pozostaje również bez wpływu na ewentualne powikłania, które – w przypadku braku właściwej rehabilitacji – mogą pojawić się po latach.